Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

YARDIM sıfır fr 1.4 tsi RODAJ YAKIT

benim aracım 2100 km de... suan genel ortalama 7,5 lt....

bir depoyla 700 km gördüm ev - iş arası ortalama 70-120 km hız..

...

Pek inandırıcı gelmedi nedense bana 250 liraya doluyor depo 500 km gitse razıyım gitimiyor günde max 10 km yol yapıyorum ve surat max 70 sizin nasıl gidiyor 700 anlamadım?

Beni aracım normal havalarda 7 ie 8 arası yakarken sehır ıcı ,bugunlerde soguklarda dolayı 9 larda 10 larda geziyorum.Aracım 5000 Km de

Kullanım kılavuzu s.189 da rodajla ilgili bilgiler var.İlk 1500 km ye kadar ani hızlanmalar yapmayın ve 4000 devir üstüne çıkmayın diyor.Bunun yanında aracı yükleyip zorlamayın diyor.Birde 2-3 saatlik ilk çalışma süresi motordaki en yüksek aşınmanın olduğu süre.Tüketim değerini bir kere sıfırlayın ve kullanım kılavuzunda yakıt tüketimi ile ilgili gerekli bilgiler verilmiş.Bu arada Türkçe kullanım kılavuzları da bayilere geldi gidip alın.Benim aracım şu anda 300 km de yaklaşık ort. tüketim 7.5 lt ve %60 ş.içi yolda bu tüketim

benim ilk depoda km ye 490 tl yaktı son doldurduğum 2.kez fulledim biraz dikkat ettim 425 e düştü ama genelde şehir içi tüketim bu arkadaşların dediği gibi ne kadar deviri az kullanırsan o kadar tüketim düşüyor

1800 devirde araç vites yükseltmenizi istiyor. Ona göre kullanırsanız ve gaza abanmazsanız ortalama düşüyor. Ben bu şekilde 30-40 km mesafede 7.1 lt yi gördüm. Sıcaklık ortalama 13 dereceydi. Şehir içinde soğuk havada deli dana gibi yakıyor. Hele ki kısa mesafelerde. Yaklaşık 2000 km boyunca 3000 deviri geçmemeye çalıştım aracım şuanda 5000 küsür km de...

Pek inandırıcı gelmedi nedense bana 250 liraya doluyor depo 500 km gitse razıyım gitimiyor günde max 10 km yol yapıyorum ve surat max 70 sizin nasıl gidiyor 700 anlamadım?

ben büyükçekmecede oturuyorum işyerim avcılar girişi e5 üzerinde. hergün sabit - ev iş gidiş - dönüş 33 km..
e5 çıktığımda en az 70-80 maximum 130 gittiğimde o kadar rampa yolum olmasına rağmen 1 depoyla 700 km tamamlayıp yakıt aldım. en son depoyu 237 TL ye doldurdum... şehir içine çok nadir giriyorum bazen yanyollarda trafik olduğunda... daha önce 110 bg focus ghia tdia sedan kullanıcıydım ve bu yakıt değerlerinden memnunum..

ben büyükçekmecede oturuyorum işyerim avcılar girişi e5 üzerinde. hergün sabit - ev iş gidiş - dönüş 33 km..
e5 çıktığımda en az 70-80 maximum 130 gittiğimde o kadar rampa yolum olmasına rağmen 1 depoyla 700 km tamamlayıp yakıt aldım. en son depoyu 237 TL ye doldurdum... şehir içine çok nadir giriyorum bazen yanyollarda trafik olduğunda... daha önce 110 bg focus ghia tdia sedan kullanıcıydım ve bu yakıt değerlerinden memnunum..

ayrıca beylikdüzü rampası ve büyükçekmece rampaları yakıt değerlerimi çok etkiliyor eğer o rampalarda basıp tırmanmasam yakıt değeri 6 litreleri görecektir. eminim

250 tl ile depoyu fulledim, 640km yol yaptım... benimki de daha 680km de... biraz daha düşük yakıt tüketimi bekliyordum...

s.a. arkadaşlar 2007 model leon referance aracımı sattım ve 10 gun önce 2012 model beyaz fr aldım. yakıtına dayanamıyorum.80 tllik benzin aldım shellden ve çok sakın kullandım. bıraz trafıge gırdım ama genelde trafık yok denılebılır.80 tl ye 125 km de menzil 0 yakıt alınız dedi. 640 krş gibi yakıyor gibi gözüküyor anormallık nerde arkadaşlar yardımcı olurmusunuz. bilgisayar vites değiştir dediğinde değiştiriyorum zorlamada olmuyor ilk çalıştırmada motoru ısıtarak gidiyorum aracım yenı 25 000 kmde arabadamı bı sıkıntı var valla eskısı lpg liydı buna bınemem ben böle..
80 tl benzin ile =125 km jeepler yakmıyor bu kadar

s.a. arkadaşlar 2007 model leon referance aracımı sattım ve 10 gun önce 2012 model beyaz fr aldım. yakıtına dayanamıyorum.80 tllik benzin aldım shellden ve çok sakın kullandım. bıraz trafıge gırdım ama genelde trafık yok denılebılır.80 tl ye 125 km de menzil 0 yakıt alınız dedi. 640 krş gibi yakıyor gibi gözüküyor anormallık nerde arkadaşlar yardımcı olurmusunuz. bilgisayar vites değiştir dediğinde değiştiriyorum zorlamada olmuyor ilk çalıştırmada motoru ısıtarak gidiyorum aracım yenı 25 000 kmde arabadamı bı sıkıntı var valla eskısı lpg liydı buna bınemem ben böle..
80 tl benzin ile =125 km jeepler yakmıyor bu kadar

Kesinlikle çok fazla.

Geri
Üst Alt