Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Yardim lütfen acil

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında 2.0-TSİ tarafından paylaşıldı.

1. 2.0-TSİ

2.0-TSİ SCW Üyesi

35
    6
    8
    arkadaslar (Hani gaza basmadan ayağınızı debriaj dan yavaşça kaldırırsında arac istop edecek gibi ses verir-hırıldar ya) aynı bu parantez içindeki yazdığım ses benim aracta vites bosta iken rölantide çalışırken oluyo 1-2 saniye sürüyo ama istop etmio, sonra normale dönüyo bunu yaparkende devir saatide bir iki çubuk iniyo sonra düzelio. Sorunum nedir acaba. TEŞEKKÜRLER.

2. kfy

kfy
    Administrator

12.593
    5.263
    113
    Kelebek boğazı temizliği gerekiyor sanırım

Bunu beğendi. ZGR bunu beğendi.
  3. altıpatlar

altıpatlar SCW Üyesi

11.344
    2.113
    113
    cezmi baba ya katılmakla beraber; yakıt filtresini de kontrol ettirin zamanı gelmişse değiştirin...

4. drmvd

drmvd SCW Üyesi

68
    9
    8
    kirli benzinden de olabilir

5. BoMBeR

BoMBeR SCW Üyesi

207
    109
    43
    Sık rastlanan bir durumdur. Depoyu son zamanlarda dibine kadar kullandıysanız yakıt filtresi veya kelebekte tortu birikmiş olabilir. Temizlik veya filtre değişikliği sorunu çözer.

Ama bu her olduğunda da temizlikle uğraşmanıza ve filtre değiştirmenize gerek olmayabilir. Alternatif olarak depoyu iyi bir yakıt ile fulleyip, 3. viteste 4000-4500 devirde 15-20 dk aracı olabildiğince aynı hızda kullanın, vites yükseltmeyin. Mesela gece saatlerinde otobanda şöyle bir tura çıkın. Problemi çözecektir. Olmazsa temizlik/filtre değişikliği şart.

6. Sert@ç

Sert@ç SCW Üyesi

580
    135
    43
    Düşük depo benzin kullanmayın + sarısılma varsa o bütün vag grubunda var

7. ceycey11

ceycey11 SCW Üyesi

1.264
    335
    83
    ben çok anlamam ama baskı balatada da sorun olabilir gibi

8. seat_leon

seat_leon SCW Üyesi

850
    262
    63
    kardeş filitrelerin temizliği, temiz yakıt kullanımı(olabildiğince güvenilen tek bir yerden akaryakıt alımı yap), boğaz kelebeği temizliği.. ve düşük depo seviyesinde kullanmamaya dikkat (depo dibi çektirimi), yeni bir yakıt dolumu ve sonra aracı biraz sıkıştırmak sorununu çözebilir..

9. RedLine

RedLine SCW Üyesi

4.853
    1.283
    113
    Aynen katilmakla beraber yuklenmeyle pisligi atabilecegini dusunuyorum

Sayfayı Paylaş