Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yardim!Arka kapilara blaupunkt??

ylmz26

Kayıtlı Üye
Herkese selam!arabanin arka kapilarinda ki hoparlorleri blaupunkt La degistirmeyi dusunuyorum!alacagimin gücü 210 Watt ve rms ise 50 Watt!!nasil olur acaba degistirsem??bi de orjinallerin gucunu bilen var mi?yardimlarinizi bekliyorum!!

bence orjinallerinden şaşma herkes orjinalindeki ses kalitesine hasta oluyo.

Ya tam yapmalısın ya hiç yapmamalısın hoparlörün iyi çalması wattla rms'le olmuyor bir sürü kriter var. Watt sadece senin duyacağın ses yüksekliğini belirler. Bir hoparlörün bir sürü değeri vardır ve en optimumu fabrika çıkışında üzerinde gelen. Eğer sistemi değiştirmek istiyorsan bunu en başından yapmalısın. 17inch jant takarsın herşeyin orjinaldir jantlar hafif olduğu için belki daha iyi hızlanırsın ama arabanın orjinal jantı gibi frenleyemezsin. Tek başına hoparlörleri değiştirmek belki orta sesleri güzelleştirecek ama belki alacağın alt sesler daha da kötüleşecek çünkü kapının hacmi blaupunkta belki fazla gelecek belki az. Ki teybinin cd yi okuma kalitesi okuduğu dijitali sese dönüştürme kalitesi belli alacağın ses şu andakinden güzel olmayacak eşleşmeyecek. Tam 6yıldır sesi güzelleştirmeye çalışıyorum ve bu gece ibizanın orjinal sistemini dinledim tamam daha net daha güzel bir sistemim var ama harcadığım para benim için çok fazlaydı. Eğer teybinden amfisine, componentine, subwooferına, izolasyona ayıracak param var ve tüm bunları hakkıyla yapacak iyi bir yerde biliyorum diyorsan evet yap güzel oluyor. Bütün sistemi tek tek değiştirerek gittim ve şu anda arabamın orjinal sistemine dair bir şey kalmadı ilk başta güzel geliyor ama sadece 2ay, 2ay sonra istediğin gibi olmadığını farkediyorsun. Hoparlörlerini değiştirirsen aracının kapılarından aldığın alt sesleri alamayacaksın. Alt sesler bozuk bir şekilde kulağına gelecek. İnan ilk başta güzel gelse de zaman gectikce istediğin gibi olmadığını fark edeceksin.

Engin ne yaptın ya :D Alt tarafı hoparlör takacak adam :D

ne yapmış Ayberk, adam çarçur etme diye bağırıyor :D:D Bravo Engin.

söylenenlerden anladığım kadarıyla Engin ben yaptım memnun kalmadım diyo..
Faruk abi ve Yüksel abi de lüzümsuz olduğu konusunda hem fikir bu değişimin Yılmaz.. ;)

Tesekkur ederim bilgilerin için!!almayı düşündüğüm hoparlörler dandik bisey değil elimden geldigi kadar arastirarak almaya çalışıyorum!!ben öyle sistem yapmayi filan dusunmuyorum,sokakta ki vitrinlerin camini da sallamak istemiyorum!sadece kaliteli ve biraz daha yuksek ses!!bunun icin de cok para harcamama gerek yok sanirim!!

Ya tam yapmalısın ya hiç yapmamalısın hoparlörün iyi çalması wattla rms'le olmuyor bir sürü kriter var. Watt sadece senin duyacağın ses yüksekliğini belirler. Bir hoparlörün bir sürü değeri vardır ve en optimumu fabrika çıkışında üzerinde gelen. Eğer sistemi değiştirmek istiyorsan bunu en başından yapmalısın. 17inch jant takarsın herşeyin orjinaldir jantlar hafif olduğu için belki daha iyi hızlanırsın ama arabanın orjinal jantı gibi frenleyemezsin. Tek başına hoparlörleri değiştirmek belki orta sesleri güzelleştirecek ama belki alacağın alt sesler daha da kötüleşecek çünkü kapının hacmi blaupunkta belki fazla gelecek belki az. Ki teybinin cd yi okuma kalitesi okuduğu dijitali sese dönüştürme kalitesi belli alacağın ses şu andakinden güzel olmayacak eşleşmeyecek. Tam 6yıldır sesi güzelleştirmeye çalışıyorum ve bu gece ibizanın orjinal sistemini dinledim tamam daha net daha güzel bir sistemim var ama harcadığım para benim için çok fazlaydı. Eğer teybinden amfisine, componentine, subwooferına, izolasyona ayıracak param var ve tüm bunları hakkıyla yapacak iyi bir yerde biliyorum diyorsan evet yap güzel oluyor. Bütün sistemi tek tek değiştirerek gittim ve şu anda arabamın orjinal sistemine dair bir şey kalmadı ilk başta güzel geliyor ama sadece 2ay, 2ay sonra istediğin gibi olmadığını farkediyorsun. Hoparlörlerini değiştirirsen aracının kapılarından aldığın alt sesleri alamayacaksın. Alt sesler bozuk bir şekilde kulağına gelecek. İnan ilk başta güzel gelse de zaman gectikce istediğin gibi olmadığını fark edeceksin.

kaliteli ve yüksek ses almak vitrinlerin camını sallamaktan çok daha pahalıya geliyor. Alacağın hoparlör takımı kaliteli olabilir ancak şu anki teybinin kalitesi orta da ve bu teybinle aradaki farkı anlayamıyacaksın ve büyük ihtimalle daha kötü çalacak orjinal halinden. Almayı düşündüğün hoparlör takımı ney koaksiyel mi component mi? modelini falan da yazsaydın keşke.

Geri
Üst Alt