Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yardım! Araç garanti kapsamı durumu hk.

Erbay10

Kayıtlı Üye
Iyi günler SCW ailesi,
2. Yıllık garantisi olan aracın 2. Sahibiyim. Garanti ile ilgili sorulrım olacak. Garanti belgesi servis bakım kitapçığı mıdır? Aracı teslim alırken servis bakım, kullanma kılavuzu ve multimedia kitapçıklarını aldım. Aracı periyodik bakıma götürürken servis bakım kitapçığı mı garanti belgesi oluyor? ( seat'ın sitesinde garantinin geçerli olması için garanti belgesinin ibrazı diye belirtilmiş) ve 2. Elde araç garantisi devam etmekte midir? Bana bir sıkıntı yaparlar mı?

Diğer sorumda, garanti kapsamındayken araca lokal boya, rötüş işlemleri gibi durumları servis dışında yaptırmak aracın 2 yıllık garantisini bozar mı? Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

belgeye gerek yok şasi numarası ve plaka yeterli oluyor. Boya veya rötüş garanti dışı bırakmaz için rahat olsun.

Sondan başlayayım evet boya ile ilgili yetkili servis dışında yapılan her uygulama boya garantisini bozar.
Saydığınız belgeler yanınızda bulunsun aracın plakasından araç ilgili bilgileri servis görür, eğer garanti süresi içinde yetkili servis haricinde bir yerde işlem yaptırdığınız zaman (bakım,tamir) yetkili servise gittiğinizde anlarlarsa garantiyi iptal edebilirler.2. ele satılan araçta garanti devam eder.

5. arabam 3ü seat ve sıfır aldım. Daha bir kere belge sormadılar. Sadece hasar var mı diye soruyorlar. (Doğuş Oto Maslak-Kartal) keza arkadaş rötüş dan bahsediyor.

Yetkili servis dışında yapılan herşey onarım tamirat tadilat boya gibi durumlarda o akşam/ kısım garanti dışında kalır. Tabi garanti dışında kalsa bile bu olay servisin ve doğuşun elindedir.

Normal şartlarda garanti kitapçıklarını isteyebirler, düşünsenize bilgisayar sistemlerinde arıza var siz bunu nasıl kanitlayacaksiniz. Tabiki resmi imzalı kaşeli belgelerle. Bu yüzden gerekebilir.

Geri
Üst Alt