Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yardım...1.6 stylance ı 1.2 tsi ile değişsek değer mi???

yakıtta bence tasarruf edersiniz,1.6lar 1.2 yada 1.4tsi gibi ekonomik değil mutlaka fakat performans olarak aman amanda fark yok arada.alıcaksanız 1.4tsi alın,200cc farkdan da ziyade arada 20hp güç var bu illaki farkedecektir...

1.6 atmosferik bir motor :D rampalarda bağırtılma ihtiyacı duyuyor. 1.2 TSI düşük devirlerde çok daha tatmin edici olur..

yokuşlarda 1.6'lardan çok daha iyi bir çekiş gücüne sahip. Tolga(tolga32) ve Umut(Welet) konuyu görürseler cevap yazsınlar. Sakin kullanımda egsoz + hava filtreli bir 1.2 4.9 yakabiliyor. Ben halısaha organizasyonu olduğu gün arkadaşları da alıcaktım ve ewimden yola çıktım. 30km sonra onları aldım ve 110-120li hızlarla geldim 4.9. Sonrasında araçta 4 kişiydik ve köprü trafiği vardı biraz, bahçeşehir-bahçelievler-idealtepe arasınnı 5.3'e gittim. 1.4 TSI'ı olan o 2 arkadaş isyan ediyolardı :) Yani ben tavsiye ederim pişmanda olmazsınız.

gökhan 1.2 tsı 1.6 dan iyi hem tork değeride yüksekki bu 1.6 dan daha güçlü olmasını sağlıyor ekonomik olması zaten + aracı devamlı devirli kullansan bie 8 9 ortalamalarını geçemiyorsun

bence 1.2tsi mantıklı seçim olur sizin için hem vergi az verirsiniz hemde 1.6 8v lpg lı leon ıle hemen hemen aynı yakıt tuketımı olur.

bence bu saatten sonra yenı kasa leon beklenmelı..

Yakit konusunda ozellikle sehir ici 2lt kafadan az yakarsiniz 1.2 ile:)
Performans konusunda gidin bir test edin burada ne soylesek bos ama arada gayet tatminkar bir performans farki oldugunu
gorursunuz:)
Rampada bayilma diye bir durum soz konusu olamaz ki zaten araci bagirtmak gerekmiyor torktan dolayi orta devirlerde gayet
Rahat cikar yokusu ki zaten 1.6 ile asil farkida rampalarda anlarsiniz:)
Sonuc olarak mantikli bir secim olur. Performans yakit ve vergiyi goz onunde bulundurursak deger:)

gökhan 1.2 tsı 1.6 dan iyi hem tork değeride yüksekki bu 1.6 dan daha güçlü olmasını sağlıyor ekonomik olması zaten + aracı devamlı devirli kullansan bie 8 9 ortalamalarını geçemiyorsun
sanırım benim 1.6 ile artvinde 15 yaktığım yerde 1.2 11 i geçmez diye düşünüyorum...

yokuşlarda 1.6'lardan çok daha iyi bir çekiş gücüne sahip. Tolga(tolga32) ve Umut(Welet) konuyu görürseler cevap yazsınlar. Sakin kullanımda egsoz + hava filtreli bir 1.2 4.9 yakabiliyor. Ben halısaha organizasyonu olduğu gün arkadaşları da alıcaktım ve ewimden yola çıktım. 30km sonra onları aldım ve 110-120li hızlarla geldim 4.9. Sonrasında araçta 4 kişiydik ve köprü trafiği vardı biraz, bahçeşehir-bahçelievler-idealtepe arasınnı 5.3'e gittim. 1.4 TSI'ı olan o 2 arkadaş isyan ediyolardı :) Yani ben tavsiye ederim pişmanda olmazsınız.
murat ben aracı acayip ekonomik sürerim mesela benim 1.6 ile artvinden samsuna indim 600 km ortalamam 5.9!!!80-90 ı geçmedim ama...sanırım bu şekilde 1.2 yi kullansan 4.5 yakar:)...mesela artvin marmaris şehir içleri dahil 4000 km de benim 1.6 nın ortalama 6.7 ise sanırım 1.2/ 5.5 i hayatta aynı kullanımda geçmez ne dersin...

Yakit konusunda ozellikle sehir ici 2lt kafadan az yakarsiniz 1.2 ile:)
Performans konusunda gidin bir test edin burada ne soylesek bos ama arada gayet tatminkar bir performans farki oldugunu
gorursunuz:)
Rampada bayilma diye bir durum soz konusu olamaz ki zaten araci bagirtmak gerekmiyor torktan dolayi orta devirlerde gayet
Rahat cikar yokusu ki zaten 1.6 ile asil farkida rampalarda anlarsiniz:)
Sonuc olarak mantikli bir secim olur. Performans yakit ve vergiyi goz onunde bulundurursak deger:)
ahmetcim gerçekten biraz kullanıp görmek lazım aslında...

Geri
Üst Alt