Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yardım

cigaerkan

Kayıtlı Üye
arkadaşlar selamlar saygılar.Arabamla çukurlara giridğimde veya bozuk yollarda ön taraftan ses geliyor.amartisörlerden midir? şimdiden teşekkürler
birde arabam 2.vitesde yavaşladığım zaman yığılıyor illa 1.e almam gerekiyor.Rölanti ayarı yapıplıp bu giderilebilri mi?

aracın kilometresini söylersen kesn bir bilgi wereblrm motorun dizel motor agır oldugndan süspansiyonun ömrü kısadır büyük ihitmal süspansiyondur sadece ses yapar ama yinede ön takımına baktr derm 2 vites sorunu hepsnde war sonucta bndgn arac 3 silndlr tak 1 e devam et

Maalesef maksimum tork bandına 2000 devirden itibaren girdiği için, hangi viteste olursa olsun 2000 devir altına düştüğünde vites küçültmen gerekir. Rölanti ayarıyla falan alakası yok, rölantide 1000 devirden biraz aşağıda duruyosa rölantide sorun yok. 2000 devir altına düşünce zaten gaza abanırsan hızlanmasını istersen kurumlanmaya sebep olursun uzun vadede turboyu eline alırsın. Vites küçültmeye devam maalesef 1.4 tdi sahiplerinin kaderi:D

Önden gelen ses ise çok çok yüksek ihtimalle parçalanmış tabla burçlarından geliyor. Bunu süspansiyondan çok çekmiş acayip tecrübeli biri söylüyor forumda bilen de bilir:D 2 tabla burcu değiştirip o sesten kurtulacaksın.

cordobalarda önden gelen o kadar çok ses var ki o yüzden buradan birşey söylemek sadece tahmin olur

ama tabla burcu değişip değişmemen gerektiğini anlamak için araçla dur kalk yap ve ani frenle kalkışı yap ani frenle debriyajı dibine kadar basacagın için sol ayağının altında bir tak diye darbe olursa eğer tabla burcundandır

eğer söylediğin ses bir tümseğe yada çukura girdiğinde küüüüüt diye gelen o içini acıtan sesse çok normal sanki teker orada kaldı sanıyorsun yada jantı kırmışımdır kesin diyorsun o derece şiddetli bir ses geliyor o ise normal neden normal bilmiyorum ama ben arabayı aldıgım ilk günden beri o sesi duyuyorum ve servis daha bugüne kadar para kazanacak olmasına ragmen amortisör değiştirmen gerek demedi....

aracın signo oldugundan sanırım 2004 model ve bu seslerin çoğalmasıda normal. ayrıca tabla burcunu değiştirmek gerekirse yada sen değiştirmek istersen sakın tamircinin tavsiye edeceği 4 kollu yu taktırma orjinali 2 kolludur ve tablayı söküp değiştirsin çaktırma

1.4 tdi larda 1. vitese sık ihtiyaç duyulabiliyor gerçekten, öyle durmuyorsa 2 yle yürüyeyim yapamıyorsunuz, durum gayet normal.
Aracı çok düşük devirde zorlamaktansa 1. vitese geçirmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Ses için gene de bir servise baktırın derim.

Geri
Üst Alt