Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

(Yardım)Ledli plakalık Sorunu!

leon48

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaslar 2008 model 1.6 makyajsız kasa leona sahibim..Aracımda sisler ve kısa farlara xenon taktım. Plakalık ampulunu degıstırmek sart oldu cunku onler beyaz olunca arkalara sarı ampuller hıc yakısmıyor. Oyuzden carub marka Volkswagen-Mercedes-Bmw-Audi-Seat-ARIZA YAKMAYAN LED PLAKA - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - Pasif İlan - 49811638 linkteki ampullerı 4ay once taktım ama her ay ampuller sırayla patlıyor..Gıdıp yenısını almaktan aldıgım yerde son 2adet kalmıs satıcının soyledıgıne gore sadece ben alıyormusum :) Bu ampuller neden patlıyor ?. Bu ledlı ampullerden kullanan ve sorun yasamayan arkadaslar varsa kullandıkları ampuller markasını yada lınkını yazarsa cok sevınırım.Yada bu sorunun extra cozumunu bılen olupta yazarsa buraya sevınırım.Herkeze iyi aksamlar.

elektrik aksamında bir sorun olmasın ? bu kadar sık patlaması biraz garip. bende patladı sanmıştım sigorta atmş :D

Çok sağlam led kullanılmadığı için arızalanıyor.İlandakilerde fazla pahalı bence!

xx

Arkadaşım plaka sofit ampulu taktıgın kasayı cıkart ve arkasında tamponun içinden gelen ceryan kablosu olacak. Oraya 1 adet dipsiz amup baglantısı yap. Aksesuarcıdan 1 adet dipsiz ampul ve duy al. Duydan gelen o iki kabloyu plaka lambası na gelen iki kabloya araya gir ve dipsiz ampulu tamponun içine at ve kasayı tekrar tak. Dipsiz ampul içerde yanacak ve dısrdan görünmeyecek ama senin sorununu çözeck. Sonra ledleri tak ve sorunsuz kullan.

sattığım malda sorun var, herkes aldı patladı diyen bir satıcı görsem , ben patlayacağım.

Arkadaşım plaka sofit ampulu taktıgın kasayı cıkart ve arkasında tamponun içinden gelen ceryan kablosu olacak. Oraya 1 adet dipsiz amup baglantısı yap. Aksesuarcıdan 1 adet dipsiz ampul ve duy al. Duydan gelen o iki kabloyu plaka lambası na gelen iki kabloya araya gir ve dipsiz ampulu tamponun içine at ve kasayı tekrar tak. Dipsiz ampul içerde yanacak ve dısrdan görünmeyecek ama senin sorununu çözeck. Sonra ledleri tak ve sorunsuz kullan.

İsmail Abi birazcık el becerim olsa dedegini yapacagımda daha oncede bu tarz bı konuda yazdıklarını okumustum ama elımde kalır dıye korkuyorum. Sagol yınede tesekkur ederım.

Mtec mavi ampullerını kullandım kardesim ama ısıgı cok ytersız. ama boyle gıderse mecbur kalıp tekrar takıcam sanırım.Sagol tavsıye ıcın

ismail abi çok güzel anlatmış . teşekkürler

ismail bey özetle demişki aldıgın led lambalara verdiğin voltaj çok geliyor paralel olarak lamba bağla voltajı düşürsün.
ledde seri bağlanan direnç küçük geliyor ve ledleri yakıyor nekadar sürede yanıyor ledler?

Geri
Üst Alt