Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yardım...1.6 stylance ı 1.2 tsi ile değişsek değer mi???

Gökhan kasa değişecek bekle abicim, devir hesap devri biz ettik sen etme paran cebinde kalsın. İllede ekonomi diyorsan 1.2, azıcık da gitsin rahat olsun diyorsan 1,4 alırsın. Aracının km degeri de epeyce düşük belli ki çok yol gitmiyorsun, bırak canavarı sana biraz daha hizmet etsin. Ama leon harici bisey alacaksan yazdıklarımı unut.

Gökhan kasa değişecek bekle abicim, devir hesap devri biz ettik sen etme paran cebinde kalsın. İllede ekonomi diyorsan 1.2, azıcık da gitsin rahat olsun diyorsan 1,4 alırsın. Aracının km degeri de epeyce düşük belli ki çok yol gitmiyorsun, bırak canavarı sana biraz daha hizmet etsin. Ama leon harici bisey alacaksan yazdıklarımı unut.
abi alırsam leon:)ama sanırım yeni kasayı bekleyeceğim...1.2 tsi ile 1.6 tdi karşılaştırması nasıl olur performansta abi...

peki 1.2 nin performansı vede yakıt tasarrufu 1.6 tdi ile kıyaslansa ne olur???

murat ben aracı acayip ekonomik sürerim mesela benim 1.6 ile artvinden samsuna indim 600 km ortalamam 5.9!!!80-90 ı geçmedim ama...sanırım bu şekilde 1.2 yi kullansan 4.5 yakar:)...mesela artvin marmaris şehir içleri dahil 4000 km de benim 1.6 nın ortalama 6.7 ise sanırım 1.2/ 5.5 i hayatta aynı kullanımda geçmez ne dersin...

Abi ben ankaradan istanbula dönerken CC açık 100'le 4.3 yakmıştım. Giderkende CC açık yine 110'la 5.7 yakmıştım bir yerde sadece 215 yapmıştım o kadar. Yani ben böyle giderken RNS vardı film izleyerek gidiyodum yoksa gidemezdim sabit. Ama sen gidebiliyorsan 1.6'dan çok daha ekonomik bir araç. 1.6'sı olan arkadaşlarım isyan ediyor. VVT-i motoru olan arkadaşım var sakin kullanır en düşük 8.3'ü filan görüyo karmada, ben basınca o değerleri görüyorum anca :) Ama ilk aldığımda 8.2 filandı yakıt tüketimi.

Abi ben ankaradan istanbula dönerken CC açık 100'le 4.3 yakmıştım. Giderkende CC açık yine 110'la 5.7 yakmıştım bir yerde sadece 215 yapmıştım o kadar. Yani ben böyle giderken RNS vardı film izleyerek gidiyodum yoksa gidemezdim sabit. Ama sen gidebiliyorsan 1.6'dan çok daha ekonomik bir araç. 1.6'sı olan arkadaşlarım isyan ediyor. VVT-i motoru olan arkadaşım var sakin kullanır en düşük 8.3'ü filan görüyo karmada, ben basınca o değerleri görüyorum anca :) Ama ilk aldığımda 8.2 filandı yakıt tüketimi.
muratcım benim 1.6 ile tatile çıkıyorum 4000 km yol yapıyorum şehiriçleri de dahil artvine döndüğümde ortalamam 6.8-6.9 oluyor...şimdi sanırım aynı kullanımda 1.2 tsi 5.5 i geçmese gerek...

1,2 bana göre 1.6 dan 10 gömlek üstün :eek:key:

Abi Yenilikler her zaman iyidir 1.2 TSİ yakısır abime :) Vergi dilimindede güzel 1.2 değerlendirilecek bir araç diye düşünüyorum

1.2 motorlar vergi ve yakıt konusundan çok avantajlı o yüzden tavsiye ederim ama kasa yenilenecek o yüzden bu aralar sıfır leondan uzak durun derim

ha bu arada gökhan abi 2008 leonu satıp sıfır 1.2tsi alırsan ödeyeceğin fark az para olmayacak o yüzden o parayı vermişken hazır az daha bekle yeni kasa çıksın çünkü zaten sen aynı kasa araca sahipsin kasa değişsin bence

1.2 tsi ile 1.6 tdi kıyasalayacak olursak 1.2 tsi performans olarak çok çok düşük kalır ama yakıta bakarsak litre olarak hemen hemen aynı yakarlar sen mazotla benzin arasındaki fark kadar kar edersin yada yüzdelik olarak bakarsak %20 gibi bir yakıt ekonomisi olur dizelin ama aynı bile yaksalar tdi derim çünkü o torku hissettiğinde hem ekonomi hem performansın tadını çıkaracaksın

gel sen bekle yeni kasa 1.6 tdi al :)

Geri
Üst Alt