Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yardım çok kararsız kaldım

ufkgnr

Kayıtlı Üye
Ben leon almayı düşünüyorum şu iki araç arasında büyük kararsızlık içindeyim
64200 fiyat 1.2 tsi 105 hp dsg led2 paket + sunroof. leon style

70200 fiyat 1.4 tsi 150 hp act dsg. leon fr

Siz olsanız hangisini alırsınız.
Genel olarak araba kullanış şeklim şöyle
Bursa da kullanicam eşimle beraber genelde çok yogun trafik içine girmek zorunda kalmiyoruz, sakin bir kullanım şeklimiz var
Şehir dışında 100 140 arası hızlarda kullanırım genelde
Yilda 15 ile 20 bin km arası kullanım olur buyuk ihtimalle 20 bini bulmaz gibi geliyor
Su an 2006 otomatik astra ile şehir içi ortalama tuketimde gösterge değeri 8.5
Siz olsanız hangisini alırsınız??

Km cok fazla yapiyorsunuz. Bana göre 15 - 20 bin demek dizel demektir. 63 e 1.6 dizel manuel 70 e 1.6 dizel dsg var.

Tereddüt sebebim aradaki 6 binlik fark fr için değermi
Eğer fr alırsam yakıt tuketimim çok mu yüksek olur?
Yok eğer 1.2 alırsam araç doluyken veya yokuşlarda yada şehirler arası 110 üstünde ki hızlarda çok zorlanıp gene yakıt açısından beni uzermi

Anladığım şu ne olursa olsun dsg olsun diyorsunuz.
Cepte 70 bin verecek param varsa bu iki secenekten almışken 150 hp lik 1,4 ü alırdım.
Eğer yakıt düşünüyorsam ve cepte gene 70 binim olsaydı da kesinlikle 1.6 tdi alırdım.

Dostum benim 1.2 tsi dsg var... ben alırken fr ın dsg si yoktu... normal kullanımla tam dolu depo ile 830km yaptığımı biliyorum... çok ekonomik bir motor bu... sakin kullanıyorum diyosun bence senin için yeterli... yüklü ve yokuşlarda ben hiç bir sıkıntı yaşamadım... bence 15 ila 20bin km dizel için yeterli değil... ortalama 28 ila 30bin yapmıyorsan dizele gerek yok... almış olsan bile bir depo mazotlada en çok 900 hadi sen de 1000km yap... bu kadar fark için ben dizel almazdım... ama senin yerinde olsam 65 yerine 70 verir kesinlikle 1.4 fr act yi alırdım kesinlikle...

Zaten ben 1 ay önce kaparo vermiştim 1.2 tsi için ama bir arkadasim bir hafta önce fr nin düz vites olanını aldı ve memnuniyeti sonrasında benim kafam karıştı. Acaba 6 bin fazla vermeye deger mi diye oyuzden yardımlarınızı istedim. Aldığım araci en az 5-6 yıl kullanacağımı dusunursek 2. El satış için hangisinde avantajım fazla olur? Fr ikinci elde çok deger kaybeder mi?

Zaten ben 1 ay önce kaparo vermiştim 1.2 tsi için ama bir arkadasim bir hafta önce fr nin düz vites olanını aldı ve memnuniyeti sonrasında benim kafam karıştı. Acaba 6 bin fazla vermeye deger mi diye oyuzden yardımlarınızı istedim. Aldığım araci en az 5-6 yıl kullanacağımı dusunursek 2. El satış için hangisinde avantajım fazla olur? Fr ikinci elde çok deger kaybeder mi?
FR için o farka değer kesinlikle sınıfındaki en dolu aracı alırsın hem güçlü motor daha az yakar

1.4 az yakar. araç dolu ve spor. motor kuvvetli. bence 1.4 fr

Geri
Üst Alt