Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yarın Sabah Adanaya Gidiyorum :(

başınız sağolsun

ankara şereflikoçhisar arası yol iyidir...ankara gölbaşı çıkışında radar olabiliyor

şereflikoçhisar girişinde radar yoksa çıkışa dikkat ...

şereflikoçhisar aksaray arası yol genelde bozuk

aksaraya gelmeden radar olabiliyor
aksaray çıkarkende olma ihtimali var

aksaray ulukışla yolu çok bozuk ulukışla sapağından yeni açılan çevre yoluna dön rahat rahat git

zengen'den sonra radar yok

şehir giriş çıkışlarında 20-30km dikkatli git genelde radar oluyor

adana dönüşünde karaisalı çıkışı civarında radar olabilir
ayrıca otobanda ve tekir de olma ihtimali var
yine ulukışla ve zengende aksarayın girişinde ve çıkışında yine şereflikoçhisar giriş ve çıkışında radar yerleri var

adana içinde hız limitlerine uymanı tavsiye ederim...caddelerde bazen radar oluyor...

tavsiyem yolda cruize kontrol varsa ayarla 90-100 kmye...yavaş yavaş takıl
adana şehir içinde 60-70km geçme...

radar yerlerini biliyorum ancak bazen olmuyorlar...dediğim gibi şehir giriş çıkışlarında 20-30 km dikkatli ol...

Kız arkadaşımın babası vefat ettiği için yarın adanaya gidiyorum. yol bilgisi olandan yolların durumu hakkında bilgi almak istiyorum öğlen namazına yetişmem lazım. yollar düzgünmü ? radar varmı ? vs bilen arkadaşlar yazarsa memnun kalırım. uçak hızıyla gtmem gerekiyor :(

başın saolsn :(

öğlen namazına yetişeceksen. ben olsam sabah 5 5:30 da çıkarm. o saatlerde radar olmaz.muhtemel radar noktaları:
1. ankara çıkışı
2. kulu kavşağı 30 km her iki istikamettede.
3. koçhisar girişi ve çıkışı
4. aksaray girişi çıkışı
5. zengen (en tehlikelisi zira yol zengen içinden geçiyor ve meskun mahalden hız sınırı 70)
6. ulukışla yakınları
7. 7 virajlar pozantı girişinde olur
8. ulukışla ereğli sapağından niğde istikametine doğru ücretsiz otobana gir. tabelalar yönlendirir. o kısımdaki pozantıya kadar 50 60 km radarsız bölge otobandan geçersin. pozantıdan gişelere girdikten sonra tüm adanaya kadar tüm otoban boyunca zorunlu olmadıkça geçme hemen her rampa inişte olabilirler. tek ekip otobanda 6 7 radar noktası var. tarsus sapağından dönüp gişeleri geçtikten sonra radar olmuyor genelde.

bunlar aklıma gelenler. tabi arada yer değiştirip farklı yerden çıkabilirler.

mesafe ankara çıkış adanqa giriş 481 km.
ulukışlaya kadar duble yol sonrası pozantıya kadar 1 gidiş 1 geliş meşhur 7 virajlar. yukarıda dediğim gibi otobana girerek 7 virajları bypas edebilirsin.

otoban harici kısımlarda duble yol çok bozuk kısım kısım onada dikkat et.

bunlar şimdilik aklıma gelenler.

---------- Post added at 23:58 ---------- Previous post was at 23:58 ----------

başınız sağolsun

ankara şereflikoçhisar arası yol iyidir...ankara gölbaşı çıkışında radar olabiliyor

şereflikoçhisar girişinde radar yoksa çıkışa dikkat ...

şereflikoçhisar aksaray arası yol genelde bozuk

aksaraya gelmeden radar olabiliyor
aksaray çıkarkende olma ihtimali var

aksaray ulukışla yolu çok bozuk ulukışla sapağından yeni açılan çevre yoluna dön rahat rahat git

zengen'den sonra radar yok

şehir giriş çıkışlarında 20-30km dikkatli git genelde radar oluyor

adana dönüşünde karaisalı çıkışı civarında radar olabilir
ayrıca otobanda ve tekir de olma ihtimali var
yine ulukışla ve zengende aksarayın girişinde ve çıkışında yine şereflikoçhisar giriş ve çıkışında radar yerleri var

adana içinde hız limitlerine uymanı tavsiye ederim...caddelerde bazen radar oluyor...

tavsiyem yolda cruize kontrol varsa ayarla 90-100 kmye...yavaş yavaş takıl
adana şehir içinde 60-70km geçme...

radar yerlerini biliyorum ancak bazen olmuyorlar...dediğim gibi şehir giriş çıkışlarında 20-30 km dikkatli ol...

hoşgeldin cemal abi.

cemal abi adana güzergahı radarlarında tecrübelidir :D

not:belirtmeyi unuttum. adana içinde ana bulvarlarda büyük oranda radar uygulaması var kolay kolay 60 ı geçme anında yazarlar.

481 km 1 depo yakarız hemen hemen sanırm ? ortalama 150 le gitsem 3 saate varırım sanırm ?

481 km 1 depo yakarız hemen hemen sanırm ? ortalama 150 le gitsem 3 saate varırım sanırm ?

varamazsın :) bir sürü kasaba şehirden geçeceksin. o süratlerde gideceksen 4 5 gibi çık yola radar yada ekip olmaz o saatte ama olmayacağınında garantisi yok onuda söyleyim. türkiyenin en kalabalık şehirler arası trafiğine sahip güzergahlardan birisidir. süreni minimum 4 saat olarak ayarla.

yol hıza musaitmi peki ?

teoride evet.fiiliyatta çok riskli. uzun düzlükler var. ama yol çok bozuk dalgalı ve asfalt görünümlü çakma kaplamanın delik deşik olduğu yerler çok heleki kıştan yeni çıktık bakımsızdır onlar.

erken çık ama güvenli git sakin git en fazla 1-1,5 saat oynar basmakla basmamak. riske değmez.

başınız saolsun gokhan..:(:(

---------- Post added at 00:13 ---------- Previous post was at 00:12 ----------

gokhan gerekirse 1saat erken cık ama hızlı gitme o yolda

evet düşününce haklısınız. sabah 5 te çıkarım burdan artık yapcak bişi yok

Geri
Üst Alt