Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yarın LPG taktıracağım bi kaç sorum var

yakıtı nasıl pekı kaç tl ye ne kadar gidiyorsun bilgi verirsen sevinirim.
Bugün sabah gazım bitti tam 285 km yol yaptım. Yol bilgisayarının genel ortalaması 10.2ydi depoyu fullediğimde sıfırlamıştım. Yaptığım hesaplamalara göre 30 kuruş yakmış gibi yanlışım varsa düzeltin.

Bunun ileriki performansi ne olucak bildigim kadariyla motora zarari var uzun vadeli kulanan varmi !

arkadaşlar 1.6 motorda lpg sistemi takınca son lpg fiyatlarından sonra 280 le 300 krş arası yakar karma sürüş sisteminde birazcık sıkıştırınca o gücü verebilmek için yakıtınız artıcak normal olarak. Ne Ka Ekmek O KA Köfte..:zipla

Bunun ileriki performansi ne olucak bildigim kadariyla motora zarari var uzun vadeli kulanan varmi !
Atmosferik motorlarda lpg bakımı mevcuttur filitreler falan filan onları zamanında yada km si gelince yaparsanız aracınızda sorun olmadan kullanabilirsiniz yazlık kışlık ayarını yaptırıp devam yani yaklaşık 80 90 bin km dir sorun yaşamadım ki genelde gazlarım.. Bu arada Tsi Fsi Tfsi (Daha farklı motor secenekleride mevcut) motorlar için de lpdi diye bir sistem var onunda bakımı yok 1 kere takıyorsunuz yola devam.

Bugün sabah gazım bitti tam 285 km yol yaptım. Yol bilgisayarının genel ortalaması 10.2ydi depoyu fullediğimde sıfırlamıştım. Yaptığım hesaplamalara göre 30 kuruş yakmış gibi yanlışım varsa düzeltin.

86 tl ye 285 301 kuruş yakmış oluyorsun ortalaman fena değil. bende brc takılı aracı yenı aldıgımda 70 tl lık altım(20tl+50tl) 215 kmde sistem ikaz verdi gaz öttü.ben tekrar gaz aldım.aldıgım arkadasa sordugumda ikazdan sonra 15-20 km daha gidiyormuş. yani kısacası bende 86 tllik gaz almış olsaydım hemen hemen senınle aynı belkıde az daha fazla giderdim. bu değerler sitedeki araçlara göre biraz fazla gibi. ben brc ye servise götürüp ayar yaptırıcam fıltre vs değiştireceğim. ve bayramda uzun yola gideceğim allah kısmet ederse. burdan bilgileri paylaşırım. birde yenı takıldıgı için bıraz fazla yakması normal.yaklaşık 10 yıldır lpgli araç kullanıyorum alışma surecı yaşadım hepsinde. takip etmeye ve yakıtı hesaplamaya devam et derim ben. ben aldıgımda lt fıyatı 2.50 ve 2.55 civarıydı.yardımcı olmusumdur umarım.

Bende Lpg yi yeni taktıran biri olarak Lovato OBD 2 sistem var ilk depo hesaplamam 285 kuruştur.Bende Lpgyi 2.41 den aldım.Yaklaşık 100 km.de 12 lt. oluyor.Bugün Lpg li Accent vardı onada sordum km.de 300 kuruş yakıyormuş.Eski aracım Astra H için en son 1 ay önce 100 km.de 11 Lt. yakıyordu.

aslına bakarsak verıler hemen hemen aynı 200 krş yakmasını kımse beklemıyordur herhalde.zaten araba tahrık edıp bastırıyor dolayısıyla 270-300 krş normal bence.

86 tl ye 285 301 kuruş yakmış oluyorsun ortalaman fena değil. bende brc takılı aracı yenı aldıgımda 70 tl lık altım(20tl+50tl) 215 kmde sistem ikaz verdi gaz öttü.ben tekrar gaz aldım.aldıgım arkadasa sordugumda ikazdan sonra 15-20 km daha gidiyormuş. yani kısacası bende 86 tllik gaz almış olsaydım hemen hemen senınle aynı belkıde az daha fazla giderdim. bu değerler sitedeki araçlara göre biraz fazla gibi. ben brc ye servise götürüp ayar yaptırıcam fıltre vs değiştireceğim. ve bayramda uzun yola gideceğim allah kısmet ederse. burdan bilgileri paylaşırım. birde yenı takıldıgı için bıraz fazla yakması normal.yaklaşık 10 yıldır lpgli araç kullanıyorum alışma surecı yaşadım hepsinde. takip etmeye ve yakıtı hesaplamaya devam et derim ben. ben aldıgımda lt fıyatı 2.50 ve 2.55 civarıydı.yardımcı olmusumdur umarım.

Sonraki tüketimlerinide paylaşırsan sevinirim. Ben daha ayar yaptırmadım ve gaz düğmemde sıkıntı var benzine kendi isteğimle geçemiyorum ve fullesem bile kırmızı ışık yanıyor. Gaz taktırdığımdan beri yaklaşık 400-450 km yaptım 8 günde. Bugün sabah mecburiyetten 20 liralık gaz almıştım shellden onunlada 80 km gittim. Şimdi yine opetten fulledim 87 liraya 33 litre aldı 2.61den.

aslına bakarsak verıler hemen hemen aynı 200 krş yakmasını kımse beklemıyordur herhalde.zaten araba tahrık edıp bastırıyor dolayısıyla 270-300 krş normal bence.

Ben 30 kuruşa şükrediyorum 2 günde bir 50 lira benzin alıyordum 100 km gidiyor gitmiyordu. 87 liraya bi hafta işe gidip geldim akşamlarıda gezdim.

İleriki performansını bilmem ama şu an hiç bi fark yok gelirken müzik açıktı benzine geçtiğini duymadım benzindede gazdada aynı gidiyor fark varsa bile hissedilmiyor.

Geri
Üst Alt