Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yarın LPG taktıracağım bi kaç sorum var

physco

Kayıtlı Üye
İyi akşamlar arkadaşlar iki günde bir 50 tl benzin almaktan sıkılmış biri olarak yarın kısmetse lpgyi taktıracam.
Yer olarak Ümraniye Kadosan oto sanayide bulunan Üçel otomotivde, Lpg kiti olarakta Atikerde karar kıldım.
Birinci sorum Safe Fastmı yoksa Obd 2 li sistemi mi taktırmalıyım uzun veya kısa vadede bana ne gibi getiri götürüsü olur ben bu aracı en az 3 sene daha kullanacağım herhangi bi terslik olmadığı sürece.
İkinci sorum ise turbo ve otomatik yağlama sistemi diye bi zıkkım takıyorlar, takılı araçlarda inceleme fırsatım oldu dışardan çok dandik gözüküyorlar.
Şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkürler

LPG ile ilgili 10larca konu bulunmaktadır. siteyi biraz araştırırsanız istediğiniz bilgiye ulaşırsınız

O onlarca konuyu araştırdım zamanında ya tarihleri eski yada aradığım bilgiler yoktu.

ben bugun atiker SafeFast Obd 2 takdırdım çok hoşuma gitti, çekişte hiç değişme yok...

bende safefast taktırdım 900 lira peşin bende bi fark hissedemedim inşallah hep böyle gider

yakıtı nasıl pekı kaç tl ye ne kadar gidiyorsun bilgi verirsen sevinirim.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -
depoyu 2 gün önce fulledim bitince yazarım. 70 80 km yol yaptım daha

eyvallah kardeşim merakla beklıyorum ben daha tutturamadım yakıt hesabını 20 tl attım 52km de ikaz vermeye başladı. aldığım kişi düğmeye bas ses dursun devam et gider 20-25 daha diyor ama guvenemedım yolda kalırım dıye aldım yıne.neyse sen bakta yazarsın iyi geceler.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

kaç lt aldı depon ve kaça doldurdun?

86 liraya doldu 33 litre aldı 2.61den. Benimde düğmede bi bozukluk var şamandıradan galiba depoyu fulledim hala kırmızı ışık yanıyor yeşil görmedim hiç düğmeye basınca benzine geçemiyorum Gaz bitince kendi geçiyor. 1000 bakımını bekliyorum. Depo biraz yüksek oldu onunda kenarlarını straforla doldurdum bagajda pek yer kalmadı stepneyide koyunca ama olsun

Benim lpg taktırdığım yerin şirket aracı Leon 1.4 TSI adamlar onada lpg takmışlar.Sordum 70000km yol yapılmış hiç bir sorun yok.Taktırmak isteyenlere yardımcı olurum.Kit markası Lovato ve firma istanbul disbüratörü sitesine girin zaten direk leon aracı göreceksiniz reklam logolarıyla giydirilmiş.Orada yönetici bir arkadaşla çok samimi konumdayım taktırmak isteyenlere yardımcı olurum.Firma ismi Çözüm otogaz.Ben eski aracımdada Lovato taktırmıştım farklı bir firmaya ama bir sürü yanlış işler yapmışlar sonra bunlarla net üzerinden konuştum ve kendilerinin takmadığı sisteme sırf markaları ve bende memnun olamadığım için benden hiç bir ücret talep etmeden sistemi düzeltmişlerdi saatlerce.Şimdi yeni aracımı direk onlara götürdüm monifoltu sökerek eksoz sistemi tam tüpü koydukları yerin altından gectiğinden dolayı eksozun arka susturucusunu sökerek yalıtım yapıldı.Şuan 10 numara memnunum.Uzun uzun yazdımki sizlere belki yardımcı olabilirim.Taktırmak isteyen olursa firmayı arayıp gerekli ilgi ve alaka için kendileriylede konuşurum bilginize..​

Geri
Üst Alt