Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yanlış yakıt dolumu hk.

geçmiş olsun kardeş, benzinli araca dizel yakıt konulursa çabuk halloluyor temizlik ile, ancak dizele benzin konulursa pompanın ve enjektörün temizliği veya değişimi vs motora uyumu ayarı sebebiyle seninki gibi skıntılar oluşuyor işin ustası sıkıntı yaşatmadan halleder diyo düşünüyorum acaba yakıt tankını tam temizlemediler mi? sen yüklenince araç arıza ışığı veriyosa muhtemelen yemiyosa temizlikten olabilir.

İstasyoncu biri olarak Ege yıldızınında söylediği gibi dizel araca benzin ilavalerinde çok sorun teşkil etmez, senin götürdüğün servis parçaları değiştirmek yerine temizlemiş olabilirmi ona iyi bir baktır derim yoksa çok önemli bir olay değil yani kafana takmana gerek yok..

yorumlar için çok teşekkürler. böyle bir olay başına gelen var mı acaba...

Bu konuyu süreli yukarıda tutmaya çalışıyorum, yorumlarınızı beklediğimden kusura bakmayın...

yakıt deposunu temizletmek yetiyormuymuş. bu konuyu bir araştırmanızı tavsiye ederim sanki aklımda deponun da değişmesi lazım diye kalmış.

Aynı olay bizim başımıza geldi 550 tl ye halloldu seninki biraz fazla tutmuş gibi geldi

Arkadaş çok geçmiş olsun. Umarım biran önce aracın düzelir. Götürdüğün servisi tanıyorum ve aracımı oraya götürüyorum fiyatları normalin üzerinde tutuyorlar. Ayrıca çalışanlarından ve ustarından çok memnunum siz yapılan herşeyin faturasını isteyin ve değişen bütün parçaları almak istediğinizi belirtin ki değişip değişmediğini tam olarak anlamanız için. Yakıt karışımlarında deponun iyice temizlenmesi ve kontrol edilmesi gerekiyor.

Arkadaşlar merhaba, aracı aldım sorun yok gibi yüksek devirlerde yüksek hızlra çıktım test ettim. yakıt tüketimine baktım oda eskisi gibi 90 km sabit hızda 4 civarı... Bu arada bütün masrafları benzin istasyonu ödedi. onlarda bu sorunla birebir ilgilendiler, sağolsun hiç bir zorluk çıkartmadılar. herkese iyi forumlar.

Sorun çıkarmamalarına çok şaşırdım.

1) neden kontrol etmedin
2) bizim hatamız değil
3) yapacagimiz bir şey yok
4) pompaci çocuk acemi
5) kaskonuz yokmu o değiştirir zaten biz para odeyemeyiz
6) benzin koy demissinizdir.

Gibi gibi bahaneler saniyeler içinde aklima gelenler. Çok sasirdim sorunsuz zarar tazmini yapilmasina

Geri
Üst Alt