Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yan rüzgar savrulma sorunu

enderdmed

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba

Aranızda yeniyim forumda aradım ama göremedim, 2017 model seat ibiza 1.0 ecotsi dsg style paket aracım var. 120 Km üzeri hızlarda yan rüzgarlarda aracım ciddi şerit değişimi eğilimine giriyor. Böyle bir sorun yaşayan çözüm bulan var mı acaba ?

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
Merhaba aynı aracın manualine sahıbım. Hafta sonu top speed denmesı yaptım. 205 km hız a cıktım
http://i.hizliresim.com/VDPQVB.jpg
VDPQVB.jpg

Herhangıbır tedırgınlık yasamadım.
Ama aracın hafıf yapısı 1050 kg olması lastık tabanının dar olması ruzgarlı havada savrulmaya maıllı hale getırebılır. Fakat aracın yere baya yakun olmasıda bır artıdır.
Bu arada daha once 6j kasa ıbızamda vardı. Yol tutus ve dıreksyon hıssıyatı oncekı kasadan daga ıyıdır.
Ama bır leon degıl

Arkadaşlar merhaba

Aranızda yeniyim forumda aradım ama göremedim, 2017 model seat ibiza 1.0 ecotsi dsg style paket aracım var. 120 Km üzeri hızlarda yan rüzgarlarda aracım ciddi şerit değişimi eğilimine giriyor. Böyle bir sorun yaşayan çözüm bulan var mı acaba ?
Aynı sorunu 14" jant 175 taban lastikler ve stock yaylar ile yaşadım...

Sonrasında 16" Jant 215 taban lastiklere ve 3mm eibach pro kit yaylara geçtim ve sorun ortadan kalktı... Şuan yol tutuşundan çok memnunum...

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

205.45.17 lastik 5cm yay sonra çiçekk

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba aynı aracın manualine sahıbım. Hafta sonu top speed denmesı yaptım. 205 km hız a cıktım
http://i.hizliresim.com/VDPQVB.jpg
VDPQVB.jpg

Herhangıbır tedırgınlık yasamadım.
Ama aracın hafıf yapısı 1050 kg olması lastık tabanının dar olması ruzgarlı havada savrulmaya maıllı hale getırebılır. Fakat aracın yere baya yakun olmasıda bır artıdır.
Bu arada daha once 6j kasa ıbızamda vardı. Yol tutus ve dıreksyon hıssıyatı oncekı kasadan daga ıyıdır.
Ama bır leon degıl

Hakan Bey ben de en çok 197 yapmıştım ama o zaman rüzgarlı bir hava yoktu. Genelde söylediğim durum rüzgarlı havalarda oluyor.

Aynı sorunu 14" jant 175 taban lastikler ve stock yaylar ile yaşadım...

Sonrasında 16" Jant 215 taban lastiklere ve 3mm eibach pro kit yaylara geçtim ve sorun ortadan kalktı... Şuan yol tutuşundan çok memnunum...

Hocam acaba yay - jant garanti durumunu etkiliyor mu ?

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
Hocam acaba yay - jant garanti durumunu etkiliyor mu ?
Etkileyebilir... Aracında herhangi bir sorun oluşursa servise gitmeden önce orjinal ekipmanları taktırırsın...

Tekrar merhaba aracın hafıf yapısı ve koselı hatlara sahıp olması nedenıyle yanal ruzgarlardan etkilenmesı olagan .
Lakın ruzgar gucunun tır ve otobusleri bıle etkleyebıldığını unutmamak gerekır

Arkadaşlar doğru yazmış yay gerçekten yol tutuşu ve rüzgardan etkilenmemeyi sağlıyor.

Geri
Üst Alt