Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yalitim

Onuroduncu

Kayıtlı Üye
Arkadaslar mk3 leonum bulunuyor ve otoban suruslerinde olsun 70 80 km ustunde hatta o hizlarda dahi bence asiri bir ses durumu var aracin icinde yalitim olarak zayif oldugunu biliyordum fakat bu kadarini dusunememistim. Hatta calistigim sirkette ki fluence karsilastirdigimda fluence daha sessiz oldugu kanaatine vardim. Bunun icinde araca bituself denen malzemeyle ic davlunmaz ve plastik kismini yalitim yapmak istiyorum. Serviste bi abimize sordum vidalari yalama yapma garantiden cikmaz yapabilirsin tarzinda konustu. Daha once boyle bir islem yapan arkadaslardan da fikir alarak bu islemi yapmayi dusunuyorum sizin yorumlariniz nedir

Arkadaslar mk3 leonum bulunuyor ve otoban suruslerinde olsun 70 80 km ustunde hatta o hizlarda dahi bence asiri bir ses durumu var aracin icinde yalitim olarak zayif oldugunu biliyordum fakat bu kadarini dusunememistim. Hatta calistigim sirkette ki fluence karsilastirdigimda fluence daha sessiz oldugu kanaatine vardim. Bunun icinde araca bituself denen malzemeyle ic davlunmaz ve plastik kismini yalitim yapmak istiyorum. Serviste bi abimize sordum vidalari yalama yapma garantiden cikmaz yapabilirsin tarzinda konustu. Daha once boyle bir islem yapan arkadaslardan da fikir alarak bu islemi yapmayi dusunuyorum sizin yorumlariniz nedir

bunu son zamanlarda ben de farkettim. Sanki aracın tekerleri dönerken tamamen içerde gibi yol sesi alıyor bende de. Test sürüşüne çıktığım araç daha mı iyiydi yoksa ben mi dikkat etmedim anlamadım. Valla ilk önce garantiden çıkmaz diyorlar sonra bir sıkıntı durumunda bulabildikleri ilk müdahalede kullanıcı hatasını yapıştırıyorlar. Arabaya müdahale ederken korkmaya başladım.

Aslında yalıtıma gerek olmaması lazım eski arabam 2014 Leon FR hatırladığım kadarıyla rüzgardan sesi aynalar yapıyordu. Araba da custom birşey var mı? @Onuroduncu

Lastikler kışlık ise ses artar içeriye çok gelir
Bütüself tek başına bir işe yaramıyor amacı farklı çünkü
Aşamaları sıralayayım daha önce yapmış ve aşamaları söyleyeyim
Bitüself in yapılacağı zemini iyice temizleyin sonra bitüself yapıştırın altında hiç boşluk kalmaması gerekmekte komple yaptıktan sonra
Ses izalasyon süngeri alacaksın bir tarafı yapışkan olandan alırsan daha kolay oluyor ayrıca düz olandan olacak yumurta desenli değil
Onu da yapıştırınca ses olayı kesilecektir ama çok fazla değil 15dp gibi olması gerekiyor
Bitüself yanmaz ve koruyucu özelliği var alt zemini sağlam olsun diye kulşanılıyor

Lastiklerim yazlik 17 inclik jant var sanirim fabrikadan gelen lastikler ses yapiyor dicem ama 2016 model a4 de bile ayni lastikle geldi yani sorunlu lastik olsa audi sanirim kullanmazdi. Yalitimda bence sorun var ilk kullanildigi zaman araca henuz tam kulak kabartmadigimizdan dolayi bu yol sesleri ruzgar sesleri kulagimiza batmiyor ama zaman gectikce ve yol yaptikca ben kendi adima soylim yol sesi cekilmez hale geliyor benim arac bide st model oldugu icin belki ondan birazda yanki yapiyor diye dusundum fakat istetmenin orayi actim normalde sac gorunur benim aracta hali flex tarzinda kaplamislar cok bi etkisi yok bence cunku ses bilgimiz icerde gibi ugultulu ve benim kulagi tirmaliyor hele yagmurlu yolda muzik sistemini acmadan gitmiyorum. Su kar kiş kalktigi ilk an bu yalitim olayini yapicam. Aracimda herhangi modifiye tarzinda bisey yok bi tek cam filmim var oda etki etmez. Bakalim kafama koydum sadece bituself degil flekside yapistiricam yani guzel bi yapmayi dusunuyorum camurluklari kapi iclerinide dusundum acaba yapsam mi diye. Kapilardan herhangi ses gelmedigi icin hic ellesmicem garanti disi falan derler dsg kullaniyoruz heran patlariz falan hic cekemem onlarin tatavasini. Camurluk ici sikinti olmaz dedi sonucda mekanik bir aksamla oynamiyorum yazilimla oynamiyorum oynadigim parca ne motora nede sanjimana etki eden bir bolge degil bu yuzden garanti disi derlerse o arabayi onlara ... Ederim zaten :)

Lastiklerim yazlik 17 inclik jant var sanirim fabrikadan gelen lastikler ses yapiyor dicem ama 2016 model a4 de bile ayni lastikle geldi yani sorunlu lastik olsa audi sanirim kullanmazdi. Yalitimda bence sorun var ilk kullanildigi zaman araca henuz tam kulak kabartmadigimizdan dolayi bu yol sesleri ruzgar sesleri kulagimiza batmiyor ama zaman gectikce ve yol yaptikca ben kendi adima soylim yol sesi cekilmez hale geliyor benim arac bide st model oldugu icin belki ondan birazda yanki yapiyor diye dusundum fakat istetmenin orayi actim normalde sac gorunur benim aracta hali flex tarzinda kaplamislar cok bi etkisi yok bence cunku ses bilgimiz icerde gibi ugultulu ve benim kulagi tirmaliyor hele yagmurlu yolda muzik sistemini acmadan gitmiyorum. Su kar kiş kalktigi ilk an bu yalitim olayini yapicam. Aracimda herhangi modifiye tarzinda bisey yok bi tek cam filmim var oda etki etmez. Bakalim kafama koydum sadece bituself degil flekside yapistiricam yani guzel bi yapmayi dusunuyorum camurluklari kapi iclerinide dusundum acaba yapsam mi diye. Kapilardan herhangi ses gelmedigi icin hic ellesmicem garanti disi falan derler dsg kullaniyoruz heran patlariz falan hic cekemem onlarin tatavasini. Camurluk ici sikinti olmaz dedi sonucda mekanik bir aksamla oynamiyorum yazilimla oynamiyorum oynadigim parca ne motora nede sanjimana etki eden bir bolge degil bu yuzden garanti disi derlerse o arabayi onlara ... Ederim zaten :)
vallha yalıtım için bişy diyemem ama,hiç farktmez , aşırı saçma sapan şeylerden arabyı garantiye sokmuyorlar bunu ben sana garanti edebilirim cünkü cok kez sağdan soldan duydum saçma şeylerden iptal ettiklerini ki başımada geldi, o yüzden karar senın :D

Yalitim olayini dogus otonun servis usta başısı ile gorustum adamla baya samimi olduktan sonra ben boyle bisi yapicam garanti disi olur mu dedim. Acacagin vidalari olabildigince yumusak ve yalama yapmadan ac dedi ve herhangi bir elektronik kisima zarar vermeden yapabilirsin sorun olmaz dedi. E ben bu sozu tek basimiza dururken degil. Servis danismani ve abim yanimdayken aldim haliyle rahatim o konuda sikinti olmaz olursada ben sikinti cikaricam onlara :)

Geri
Üst Alt