Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yalitim sorunu

larin

Kayıtlı Üye
arkadaslar meraba 2012 kasim sonu leon 1.6 tdi aracimi satin aldim test surusu yaptigim arac dsg idi ve benim aracima gore yalitim ayni yola ciktigimda hissettimki daha iyiydi sebebi ne olabilir acaba.ayrica reno fluence sirket aracimda yeni geldi 42 bin liralik dizel bi arac ve yalitimi mukemmel.bilgisi aciklamasi olan varsa cok sevinirm.

Öncelikle hoşgeldiniz sorunuzu dan önce sizi tanıma fırsatımız olursa seviniriz üyelerimiz bölümünden kendinizi tanıtan bi konu açmanız yeterli olacaktır..
Ayrıca sualinizdeki konuyla ilgili eksiklikleri ve giderilişini daha evvel bi çok konuda paylaştık forumda küçük bi aramayla hepsine ulaşabilirsin :eek:key:

ok arkadasim uyelerimizde kisa bi paylasim im oldu yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

oncelıkle hayırlı olsun gule gule kullan. ben de yeni aldım aracımı 1.4 fr dedıgın gıbı yalıtım problemi var bende cok arastırdım ayriyetten cöllü arkadasın dedıgı gıbı forumda da bulabılırsın ayrıntılı bılgi ama cok ugrasmana gerek yok ben ogrendıgım kadarıyla paylasayım servıslede gorustum bu konuyu yapılacak cok seyın olmadıgını soyledıler . hani her guzelın bı kusuru olur derler ya gercektende arabamı cok sevıyorum ama tek kusuru bu şimdilik katlanmak zorundayız gibime geliyor :) ayrıca yok ılla ben ugrasacam dıyorsan camurluk altına ve bagaja yalıtım yaptıranlar var ama şimdiye kadar ıyı bı yorum yapanı gormedım genelde cok farketmedigini soyluyo yapanlar. malıyetı ise 500 ila 750 arası deniliyor. ben şimdilik boyle kalması taraftarıyım. ama sız yaptırır ve memnun kalırsanız . paylasın mutlaka. :) o zaman bende tekrar bı dusunurum belki :)

oncelıkle hayırlı olsun gule gule kullan. ben de yeni aldım aracımı 1.4 fr dedıgın gıbı yalıtım problemi var bende cok arastırdım ayriyetten cöllü arkadasın dedıgı gıbı forumda da bulabılırsın ayrıntılı bılgi ama cok ugrasmana gerek yok ben ogrendıgım kadarıyla paylasayım servıslede gorustum bu konuyu yapılacak cok seyın olmadıgını soyledıler . hani her guzelın bı kusuru olur derler ya gercektende arabamı cok sevıyorum ama tek kusuru bu şimdilik katlanmak zorundayız gibime geliyor :) ayrıca yok ılla ben ugrasacam dıyorsan camurluk altına ve bagaja yalıtım yaptıranlar var ama şimdiye kadar ıyı bı yorum yapanı gormedım genelde cok farketmedigini soyluyo yapanlar. malıyetı ise 500 ila 750 arası deniliyor. ben şimdilik boyle kalması taraftarıyım. ama sız yaptırır ve memnun kalırsanız . paylasın mutlaka. :) o zaman bende tekrar bı dusunurum belki :)

Cordoba vardı bende, onun bagaj bölümüne kendim yapmıştım, hissedilir derecede farketmişti.
Bagaj tabanını bitüself ile kaplayıp arka lastiklerin üstüne denk gelen bölümün üzerine ses yalıtım süngeri yerleştirmiştim.
Bu malzemeler çok pahalı da değil, herhangi bir yapı marketten alıp kendin uygulayabilirsin.

Leon larda bence o kadar büyük bir yalıtım sorunu yok. Sorun lastiklerde. Üzerinde gelen Bridgestone Turanza lastikler hem sert, hem çok ses yapıyor.
13 senedir araba kullanıyorum, bu üçüncü arabam, 6-7 set kar veya normal olmak üzere çeşitli marka lastik eskittim, bu kadar kötüsünü gerçekten görmedim.
Şu an Petlas Snowmaster kar lastikleri var aracımın üzerinde, bunlara geçtiğim anda konfor arttı ve yol sesi büyük oranda azaldı. Düşünün yani kar lastiği
taktım yol sesi azaldı, üzerindekiler o kadar kötüymüş ki! Michelin taksam araba sessiz sedasız yağ gibi akacak belli.

Geri
Üst Alt