Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yaklaşan 15.000 bakımı

smz

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Leonum 12500 devirdi devirecek. şimdiden araştırmaya başlayayım dedim. servis olarak Aydoğanlar'a gitmeyi düşünüyorum. orada bağlantı kurabileceğim birileri olacaktır, diye tahmin ediyorum.
Sorum: sizce hangi yağı kullanmalıyım (seçeneği servise mi bırakayım yoksa kendim mi alayım) ayrıca katkı maddesi kullanmak istiyorum, mesela motor yağının yanında bor katkısı kullanmayı düşünüyorum. sizce hangi markayı almam daha doğru olur. ayrıca bakımda daha başka nelere dikkat etmem gerek. kendim tedarik etmemi tavsiye ettiğiniz birşey var mı? şimdiden herkese teşekkürler.

1-yağı kendin al, mobil 1 esp formula,castrol,motul dan biri..
2-motor yağının içine katkı falan koyma,yarardan çok zararı olur.Zira yağı bozuyor.

1-yağı kendin al, mobil 1 esp formula,castrol,motul dan biri..
2-motor yağının içine katkı falan koyma,yarardan çok zararı olur.Zira yağı bozuyor.
teşekkür ediyorum. başka tavsiyelerde bekliyorum! devam...

Bence de yağı kendin al ben ilk bakımım da mobil 1 ESP 5/30 full sentetik kullandım gayet memnunum fabrikanın koyduğu castrolden kat kat iyi bence. Katkı maddesine gelince kesinlikle öyle şeylerden uzak dur, Ha araban 30 bini devirir hafif çekişten düşme hissedersin o zaman da carbon clean yatırman faydalı olacaktır

• Beğen
Reaksiyonlar: smz
Bence de yağı kendin al ben ilk bakımım da mobil 1 ESP 5/30 full sentetik kullandım gayet memnunum fabrikanın koyduğu castrolden kat kat iyi bence. Katkı maddesine gelince kesinlikle öyle şeylerden uzak dur, Ha araban 30 bini devirir hafif çekişten düşme hissedersin o zaman da carbon clean yatırman faydalı olacaktır
Teşekkür ederim. yavaş yavaş bişeyler oluşmaya başladı kafamda. Tavsiyelere devam...

Üreticini kitapçığında ve hemen her yağ ambalajında, katkı kullanmayın diye yazar, servislere yağı siz götürürseniz, bunu iş emrine işlerler, ileride olmaz ya motor içinde garantiyi ilgilendiren bir arıza çıkarsa, bu madde işinizi zorlaştırabilir. Bence bunlardan çok, carbon clean ürünü araştırın derim, hele ki tsi motor için.

zaten vw servislerinde bor katkısı vs önermiyorlar diye biliyorum. servislerde castrol 5-30 tam sentetik kullanmıyor mu ?

Üreticini kitapçığında ve hemen her yağ ambalajında, katkı kullanmayın diye yazar, servislere yağı siz götürürseniz, bunu iş emrine işlerler, ileride olmaz ya motor içinde garantiyi ilgilendiren bir arıza çıkarsa, bu madde işinizi zorlaştırabilir. Bence bunlardan çok, carbon clean ürünü araştırın derim, hele ki tsi motor için.
bir konuya açıklık getirelim derim...araçlarımıza hangi marka yağ kullanırsak kullanalım yağın üzerinde karşıladığı spesifikasyonlar tutuyorsa bunu ithalatçı firma inkar edemez..sadece tavsiye eder.

katkı ürünlerini diğer yağ konularınada yazdım...aracınız kaç km.olursa olsun asla katkı kullanmayın arkadaşlar..günümüzde üretilen tüm ünlü marka motor yağlarında aradığınız tüm katkı maddeleri mevcut

bir konuya açıklık getirelim derim...araçlarımıza hangi marka yağ kullanırsak kullanalım yağın üzerinde karşıladığı spesifikasyonlar tutuyorsa bunu ithalatçı firma inkar edemez..sadece tavsiye eder.
acaip doğru da, Vw, spesifikasyonunu bir garip numara ile veriyor, API standartını kullanmıyor, bununla birlikte biraz sıkıştırabilir, sonuç alamaz ama baş ağrıtır.

Geri
Üst Alt