Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yakıyorum-yanıyorum :S

kısa mesafe ıcerısınde yazan ortalama zaten dogru bılgıyı vermez.Net ne yaktıgını ogrenebılmenın en temız yolu,depoyu fulledıkten sonra yol yapıp sonra yenıden benzıncıye gırıp depoyu tekrardan fullemektır.tamamlanan benzın mıktarı ıle gıdılen yol ortalaması alınıp dogru deger bulunur.Onun dısında senın yerınde olsam ıkıncı el araba aldıgım ıcı oncelıkle bır seylerı kontrol ettırmek yerıne arabanın bakımlarını yaptırırdım.Yag,yag fıltresı,benzın fıltresı,bujıler,hava fıltresı,manıfold ve karter temızlıgı,enjektor temızlıgını yaptırırsan bır nevı arabayı arındırmıs olursun.kı bunları yaptıgın zaman emın ol arabanın tepkılerı de degısır.bunların dısında arabanın lambda sensoru duzgun calısıyor mu buna da bakmak lazım.eger duzgun calısmıyorsa hem fazla yakarsın hemde arabanın cekısı normalınden dusuk olur.

• Beğen
Reaksiyonlar: H_G
Depoyu doldurun, km yi sıfırlayın, bir sonraki dolumda alınan lt ile, gidilen km den hesabı yapın, diğer ölçümler karşılaştırma kriteri olamaz.

anladığım kadarı ile sen anlığa bakıyorsun bir anlık var virde gittiğin mesafede harcadığın var ona da bak...
service ısşığını bilgisyar ile söndürteceksin..aracın bağlayacaklar ve onu söndürecekler

SErvice ısıgını kontagı acın gidilen km yi ısıfrlamaya basılı tutunn kontak kapatın acın kendisi qidiyor kontak acıp kapatırken Basılı dursun :eek:key:

ben ekrandada sorun var. yarım depo benzin görünürken depoyu fulledim ve 35 LT yakıt aldı! 45 litrelik depoda kalan 10litre yakıt yarım depo görünüyodu

Ortalama olarak anlıka bakmadım, iki ayrı seçenek var, ben yanında bizim "fi" dediğimiz genelde "dimension" belirtirken verilen simge olanı söyledim.

Ama bugün birşey farkettim, kısa mesafe yani şehir içi kullanınca 14 gösteren ortalama düz yol bulup uzun gidince 9.8' e kadar indi... Aynen dediğiniz gibi üstat; "Yol bilgisayarına uzun yolda güveniyoruz" :)

Herkese teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Saygılarımla.

Geri
Üst Alt