Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yakıt ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aracı aldığımda 700-750 km yapıyordu.yağ-filtreleri falan değiştirdim fazla yakmaya başladı :S . depoyu fulledim.fulledikten sonra 530 km falan gittim ve 60 km gösteriyo yol bilgisayarı :confused: (yakıtı da aynı yerden alıyorum). ve ilave olarak akşamları arabayı stop ediyorum, sabah çalıştırdığımda örneğin 6.1 ken hemen 6.2 oluyo.hep artıyo. anlamadım gitti...

Henüz motor soğukken bi kırmızı ışıkta beklerken ortalam tüketimin böyle 6.1 -6.2 şeklinde artması çok normal. Bi kırmızı ışıkta 0.3 arttığını bile biliyorum. Ama yol açıldıkça ve motor ısındıkça o değerin normal seviyelere düşmesi lazım. Gittiğiniz yol hep 1-2-3 vites dur kalk şeklinde mi? Etkisi büyük şayet öyleyse

Motor ısısı ne olursa olsun ortalama yakıt tüketimi araç her durduğu zaman artar. Çünkü araç motoru çalıştırmak için yakıt tüketir ve aracın hızı sıfır olduğu için bunu ortalamaya daha etkili şekilde dahil eder.

600km bir depo ile çok fazla bi anormallik var filtreleriniz ne marka yan sanayi filtrelerin bazıları kalın oluyo geçirgenliği az mesela bundan da kaynaklanabilir hava filtresi orjinal kullanılması daha sağlıklı.... Görkem de trafiği bol bir ilde olmadığı için çok iyi km ler yapıyo...

Henüz motor soğukken bi kırmızı ışıkta beklerken ortalam tüketimin böyle 6.1 -6.2 şeklinde artması çok normal. Bi kırmızı ışıkta 0.3 arttığını bile biliyorum. Ama yol açıldıkça ve motor ısındıkça o değerin normal seviyelere düşmesi lazım. Gittiğiniz yol hep 1-2-3 vites dur kalk şeklinde mi? Etkisi büyük şayet öyleyse

gani yan çıtaları boyattırdın mı sen? bilgi alabilmem mümkün mü? nerede ne kadara yaptırdın? tşkkrler.

Evet boyandı. Yalnız üzerinde boyanmadı benim 4 tane yeni alıp boyatıp tekrardan yapıştırttım daha sağlıklı. serviste takımı 60-70 gibi bişi olması lazım boyaysını da anlaşırsın işte bişiler..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt