Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yakıt ve Gaz Ayarı Problemi

hed-pe

Kayıtlı Üye
Merhaba uşaktan yazıyorum. 2011 dizel otomatik 1.6 leon sahibiyim. Aracımda 18'' jant var. 120bin km de ve birkaç gün önce triger setini değiştirdim ancak bu işlemden sonra önceden olmayan bir gaz ayarı problemi yaşıyorum. Biraz açmam gerekirse düşük rölantide gaza basıp bırakınca araç öne doğru bi bırakıyor kendini. Hani düz vites araçta debriyaj ayarını tam yapamazsınız da araç bi boşa düşermiş gibi olur ya annem öyle. Acaba bu triger seti ayarı gibi bişey mi var yoksa farklı bir ayar mı yapılacak. Gaza basıp bıraktığımda araç ufak bir sarsma yapıyor yani.
Başka bir problemim de yakıt. Şuan yol bilgisayarında ortalama yakıt bölümünde 1 ve 2 diye bölümler var birinde 10.5 diğerinde 11.7 gibi bişey yazıyor. Anlık yakıt tüketimine girdiğimde iş daha da garip gaza yüklendiğimde 22-30 arası değişen değerler görüyorum. Sadece geniş lastik ve jant değişimi bu kadar etkiler mi yakıtı.
Biraz uzun oldu ama yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

yakıt konusunda trip 1 ve trip 2 ye göre ort. tüketimi gösterdiği için normal.

aracın orj 16. hem 18 hem de daha geniş bir lastikten bahsediyorsunuz ki ben de önceki aracımın jant lastik ebadını değiştirince yaşamıştım araç daha fazla güç sarfediyor hızlanmak için. hali ile daha çok yakıyor. ama anlık tüketime çok takılma derim. ortalamana bak, tabi ki yükselecektir ama çok fazla ise göstermende yarar var.

yakıt konusunda trip 1 ve trip 2 ye göre ort. tüketimi gösterdiği için normal.

aracın orj 16. hem 18 hem de daha geniş bir lastikten bahsediyorsunuz ki ben de önceki aracımın jant lastik ebadını değiştirince yaşamıştım araç daha fazla güç sarfediyor hızlanmak için. hali ile daha çok yakıyor. ama anlık tüketime çok takılma derim. ortalamana bak, tabi ki yükselecektir ama çok fazla ise göstermende yarar var.

Şuan 40 45 kuruş arası yakıyor şehir içi. Sizce normal mi? Bir de o gazdan ayağımı çekince yaşanan sarsılma neden dolayı oluyordur, triger seti etkili mi bunda?

Şuan 40 45 kuruş arası yakıyor şehir içi. Sizce normal mi? Bir de o gazdan ayağımı çekince yaşanan sarsılma neden dolayı oluyordur, triger seti etkili mi bunda?

trigerden kaynaklandığını düşünmüyorum, ama başka bir yeri oynadılarsa olabilir. sarsılmanın sebebini otomatik kullanan arkadaşlar verecektir. krş bazında hesap yapmanız çok stabil olmaz. yakıt fiyatları yüksek olduğu için. litre bazında hesaplamanız daha sağlıklı olur.

Geri
Üst Alt