Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yakıt Tüketimi (otoban)

abb61950ae0b3dffd4080285d0f6d024.jpg

Fotoyu çekmek için biraz yavaşlamıştım, gaziantep otobanında çekmiştim

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Araç dizel mi ? :)

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

diyeceğim tek birşey var hazır yeri gelmişken söylüyeyim.
Bundan önceki aracım 1.2tsi 105 beygir 2014 model leondu. artık ciddi ciddi araca ya ben cok yaktırıyordum ya da o gerçekten cok yakıyordu. şehir içi 7.2 lerde sıkışık trafıkte 8.4 lerde, şehir dışında ise 6.2lerde felandım. bakımlarını aksattırmadan bindim.
Şuan 1.4tsi 140 fr var, aracım şehir içinde ara gazlanmalarda agrasif kullanımda 6.8 değerler alıyorum. çok ilginçtir bazen şehir içinde ufak ufak kullandığımda 5.3 gördüğüm zamanlarım çok oldu. şehir dışı zaten 130-155 hafif ara gazlanmalar +klima açık 6.3 değerini yakalıyorum genelde, ilginç geliyor 1.2tsi ile o hızlanmalarda en aşşa 7 yakardı şehirdışında dahi..
Tek diyeceğim nokta 1.2tsi motorun daha az tork değerinden ötürü arabanın boğulduğuna ve gereksiz yakıt harcadığına şahit oldum. 1.4tsi 140 fr candır onu gördüm. 250nm torkun hakkını gerçekten iyi veren bir araba.
saygılar
Forumda "Ibiza3333" rumuzlu bir arkadaş, 1.2 TSI 90 Hp aracına bu ay Ecufast'ta yazılım yaptırmıştı, bayrama giderken 120 km/s hızla 4 lt yaktığını söyledi, bayram dönüşü fotoğraf atacak, eğer doğruysa Ecufast'ın yolunu tutacağız :)

Geri
Üst Alt