Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yakıt tüketimi!! ACİL

Bakımda yakıt yüketimimin değişmesine gözlerimle kendim şahit oldum. Halamın aracı 1.2 TSİ 2014 Model. Araç 45 bin bakımına girecekti kendisi yurtdışında olduğundan aracı burda eniştem kullanmış. Bakıma da götürmemiş Doğuş'a. Y.dışından geldiğinde Atatürk havalimanına almaya gittik. Aracın yakıt tüketimi 9 Litre idi. O kadar sakin ve trafiksiz düz yolda kullanılmasına rağmen böyleydi. Aracı ertesi gün kendis Doğuş'a bakıma bıraktı. Araç ta kimsenin fark etmediği ne var ne yok yapmışlar. Kapılarda izolasyon sorunu varmış ücretsiz yapmışlar. Harbiden de varmış içeriye gram yol ve dışarının sesini almıyor artık.

Gelelim yakıt tüketiminee :)
Cadde ye gidip geldim 2 kez arkadaşımla gezmeye ve 2 gidiş gelişim de de yakıt tüketimi 4.3 Litre idi. Arada ki farkı kendisi görünce halam şok oldu. Bakımdan çıkar çıkmaz kullandım aracı. Bakımı da 1600 km geçirmişler aracın.

Hocam benim aracım 1.2 90-100 km sabit hızla bende 4.5-5 görüyorum. Aracım daha 2bin km de.
Ben biraz fazla kasıyorum sanırım ama normalde dizel aracın 90 100 gibi sabit hızlarda 4.5 lt nin altına çok rahat inmesi lazım. Ben bi ara 3.9 ortalama ile 25 km lik yoku gittiğimi biliyorum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar, benzinli bir arac icin mukemmel degerler gercekten. Kasarak ben de 3.8-3.9 gorebildim fakat her zaman mumkun olmuyor. Istanbul'da uzun sureli kisa ve uzun mesafe ortalamasi olarak 4.5-5 lt ornegi verdim. Keyifli ve guvenli surusler.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhabalar, benzinli bir arac icin mukemmel degerler gercekten. Kasarak ben de 3.8-3.9 gorebildim fakat her zaman mumkun olmuyor. Istanbul'da uzun sureli kisa ve uzun mesafe ortalamasi olarak 4.5-5 lt ornegi verdim. Keyifli ve guvenli surusler.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Genel ortalama olarak iyi tabi. Ben uzun yol diye anladım. Benim istanbul genel ortalama arabayı aldığımdan beri 6.6
Ama genelde ekonomi kasıyorum. Havaların ısınması ile birlikte bu ay 5.8 gidiyorum. Güzel rakamlar.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt