Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yakıt tüketimi!! ACİL

Dizel araçta hava filtresi çok önemli hava ve mazotu püskürtüyor örnek olarak insanın tek burnu tıkalı olduğunda nefes almakta zorluk çekip rahatsız oluyoruz aynı o hesap.
Fakat hava filtresi değiştiğinde hem çekiş rahatlama hemde yakıt olarak farketti benim araçta..

Bu mesaj iPhone cihazımdan SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Güzel bir detay oldu bu. İlk bakımımdan sonra bakmak lazım o zaman hocam teşekkürler..

Şuan bakımdan sonra bin km kullandım uzun yolda 5.1 basa basa kullandım
Şehir içinde 6.5 7.1 arasında değişiyor..

Bu mesaj iPhone cihazımdan SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Normal dizel değerlerine gelmişsiniz. Eğer dikkat etmiyorsanız 6.5 7 normal. Özellikle soğuk hava ve kısa mesafede.
Ama bakımdan sonra değişmesi enteresan. Yakıt tüketimini etkilememesi lazım. Aklıma hava filtrenizin tıkanmış olma ihtimali geldi. O zaman olabilir diye düşündüm. Hava tam alamadığından sürekli zengin karışım yapıyor olabilir.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dizel araçta hava filtresi çok önemli hava ve mazotu püskürtüyor örnek olarak insanın tek burnu tıkalı olduğunda nefes almakta zorluk çekip rahatsız oluyoruz aynı o hesap.
Fakat hava filtresi değiştiğinde hem çekiş rahatlama hemde yakıt olarak farketti benim araçta..

Yazmışsınız zaten. Bende aynısını şimdi yazdım. Farketmedim

Uzun yıllar dizel araç kullanan ve şu an FR benzinli kullanan biri olarak söylüyorum.
Teknik detayı benden çoook daha iyi bilenler olacaktır ancak nacizane fikirlerimi söyliyim.
1: Yılda 10.000 km den az gidiyorsanız dizel araç pek karlı ve ekonomik değildir.
(Ben 5 ay da 10.000 yapmışım dizel alışkanlığım sürüyor hala :) )
2: Dizel araba ilk 10.000 km ye kadar yüksek yakıt yakabilir ama bu şehir içi 100 km de 10 lt yakar anlamına da gelmez.
Aracınızı ne çok devirli ne de ölü devir de kullanmayın.
3: Aracınızı yoğun kullanmayıp ara sıra o da kısa mesafe oluyorsa ara sıra yüksek devir de düşük vites de (80-100 km hız) arası kullanın.
Yoksa Dizel Partikül filtreniz uzun ömürlü olmaz başınız daha çok ağrır.
4: Dizel aracın bakımı 15000 de denilse dahi siz 7500 km de bir sadece hava filtresini mutlaka değiştirin, hem turbonuz uzun ömürlü olur hem yakıtınız azalır.
Yakıt aldığınız yere dikkat edin sürekli aynı markadan almaya çalışın (Shell önerimdir)
5: Dizel motora özellikle enjektör katkısı vs attırmayın, depoda biriken kurum vs doğrudan enjektörlere sarar. Sorun yaşarsınız.
6: hepinize kazasız belasız günler, keyifli kullanımlar..

2015 model 1.6 dizel dsg leon sahibiyim. 20bin km sonrası yakıt tüketimi gözle görülür bir biçimde azaldı. Günde 100km yapmaktayım. Ortalama 90-100 km/s süratle 4,5-5 litreleri görebiliyorum. Aracım şu an 30bin kmde.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Darısı başımıza :) şuan 18 bine tırmanıyorum bakalım neler olacak

2015 model 1.6 dizel dsg leon sahibiyim. 20bin km sonrası yakıt tüketimi gözle görülür bir biçimde azaldı. Günde 100km yapmaktayım. Ortalama 90-100 km/s süratle 4,5-5 litreleri görebiliyorum. Aracım şu an 30bin kmde.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Hocam benim aracım 1.2 90-100 km sabit hızla bende 4.5-5 görüyorum. Aracım daha 2bin km de.
Ben biraz fazla kasıyorum sanırım ama normalde dizel aracın 90 100 gibi sabit hızlarda 4.5 lt nin altına çok rahat inmesi lazım. Ben bi ara 3.9 ortalama ile 25 km lik yoku gittiğimi biliyorum.

• Beğen
Reaksiyonlar: kkul
Uzun yol.
DSG 1.4 Tsi 150 Hp.
Sabit sürat de dur kalk olmadığı sürece.

Ekli dosyalar

• IMG_4372.jpg
    IMG_4372.jpg
    123.3 KB · Görüntüleme: 24
  • Beğen
Reaksiyonlar: kkul
Geri
Üst Alt