Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yakıt sorunu

mitrazapin23

Kayıtlı Üye
2000 model 8v toledom var lpgli şehir içi 270 kr yakıyo sizce normal mi?

Önce kendinizi üyelerimiz bölümünden tanıtır mısınız

8v ler çok yaksa da bana çok geldi..25 kr geçmemesi lazım sanki..şehir dışı kaç yakıyor onu da söylerseniz daha iyi yardımcı oluruz..bir de arza lambanız yanıyor mu lpg de çalışırken..

şehir dışı 200 kr civarı ama tam olarak test etme imkanım olmadı arıza almbasında bi sorun yok yanmıyor

şehir dışı 200 kr civarı ama tam olarak test etme imkanım olmadı arıza almbasında bi sorun yok yanmıyor

200 yakıyorsa herşey normal..fazla yakan araçlarda genelde lambda arza lambası yanıyor..ama emin olmak için servis PC ye bağlasın sensör değerlerine baksın isterseniz..bilmiyorum ben de şehir içi çok yol yapmadığımdan tam ölçüm yapamadım,270 çok geldi ama belki de normaldir..benimki şehir dışı iyi bastığımda 19.8-20 kr görüyor..normal hızda 18.5-19 kr gibi değerler

abi dün de 40 liralık lpg koydum 130 km gitti yaklaşık km ye 300 kr ediyo normal değil heralde.

Benzinde nasıl yakıyordu? Benzinde çok yakıyorsa buji- filtre bakımı ve yakıtı etkileyebilecek etkenler gözden geçirilmeli. Benzinde normalse iyi bir lpg ayarı lazım. Farklı bir usta deneyebilirsin. namlı usta bulmak lazım esasında, işini iyi yapan... Kullandığın kit italyansa bu kadar yakmaması lazım... yerli kitlerle sorun yaşandığı söylenir. (yakıt- motor arıza ışığı vb) kolay gele...

Bu arada ıvır zıvır tesislerden adı sanı bilinmeyen otogazlar almamak lazım. milangaz ipragaz aygaz gibi gazlar ve düzgün tesisler tercih edilmeli...

benzinde 11/100 lt/km şehir içi 9/100 lt/km şehirler arası yakıyo du bujileri felanda yeni değiştim ama en iyisi ustayı değişmek olacak

Ya benım arac da 8V ama bu kadar yakmıo..devamlı Istanbul trafıgınde 4 kısı arabada klıma acık ne yakacak dıye yuklenerek kullandım ve 23 kurus yaktı..senın kı fazla geldı bana da.

Geri
Üst Alt