Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yakıt göstergesi ve menzil

aracınız hayırlı olsun. bahsettiğiniz olay tüm vw grubu araçlarda var. mesela ilk 270 kmde benzin göstergesi yerinden oynamaz. sonradan hızla düşer. menzil konusunda ise aracınız son yaptığınız hıza göre bir ortalama alıyor onu gösteriyor. diyelim uzun yola çıktınız menzil sürekli 600-700 vs kmde kalır. çünkü uzun yolda araç daha az yakar hatta git gide menziliniz yükselir. ve diyelim yolculuğunuz 750 km sonunda bitti menziliniz 200 km yazıyor. siz uzun yol yaptığınız için aracınız hesabı ona göre yapar. ancak şehir içi kullanmaya başladınız menzil bir anda düşer siz 100 km yapmışşısınzdır benzininz bitmiştir. çünkü şehir içi daha çok yakıt harcadınız. aracınız size o kullandığınız yola göre menzil vermişti. umarım anlatabilmişimdir. :)

En çok ne kadar gördünüz? şehir içi o kadar olmasını beklemiyorum zaten ama şu anda 700 filan yapabileceğimi gösteriyor o da yeter bana. Tabi şimdilik diyorum bunu çünkü daha araç 1000 kmde ve daha tadını çıkarmaya başlamadım yüklenmiyorum arabaya 3000 deviri geçmiyorum ani hızlanmıyorum az yakıyor :)

700 ü ancak görüyorum o da çok sakin kullanımda. Benim aracımda 5700 km de

Geri
Üst Alt