Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yakıt

ultraslanonur

Kayıtlı Üye
arkdaşlar bgn 70 km gıdınce gazı tekrar fulleyım dedım 20 tl ye doldu yanı 28krs fln yakmıs oluo sızce cok degıl mı bırde 30 tl lık benzın almıstım gecen hafta 1 haftada onun da cogu gıtmıs arac suan 132bınde 126 bınde yag ve fltreler degıstı 115 bınde de tup kontrolu yapıldı acaba neden cok yakıyor bujılerden olabılır mı ılk aklıma onlar geldı cunku

Lpg li bir araca göre çok gibi.. Lastik basınçlarını kontrol et, düşük basınç sonucu araç çok yakar.. Hava filtresi, yağ durumu, bujileri bir kontrol emende fayda var.. Birde lpg ayarı var tabi..

araba tüplü ama ilk çalıştırmada benzinle çalışıyor tüpe geçene kadar benzinde çalışıyor o arada yakar benzini

hava filtresi ve bujileri degıstır bence ben oyle yaptım servısten 60 tl ye.benım aracta o kadar yakıyor eger kullanımdan keyıf alıyorsan normal bu degerler...

abıler onceden boyle degıldı daha az yakıtıgndan emınım yanı ılk ısım bujılerı degıstırmek ve lpg ayarı yaptırmak olacak

Tüplü araçlarda maalesef böyle sorunlar olabiliyo lastik havaları gaza basma değerin vs. birçok etken var aracın çok yakması için tüpün ayarıda değişebiliyo dengesi ben sevmiyorum tüp olayını en güzeli ya dizel ya benzinliden şaşmayacaksın.Tüp iş değil aslında da ucuz olması ve benzin mazot fiyatlarının yüksek olması insanları tüpe zorluyo ve bu gibi masraflarda aslında azar azar daha çok masraf yapıyoda ne bileyim işte ben ısınamadım oldum olalı tüpe.Sıralı sistemse ki öyledir benzin yakar kardeşim çift masraf oluyo aslında

Lastik basıncı baktır
Bujiler baktır
Gaza fazla yüklenme :)
Tüp ayarı

İnşallah bunlardan sonra yakıt düzelir.

arkdaslar bgn ankaradan merzıfona geldım 330 km gaz hala bıtmedı sehırdısı heran bıter gaz sızce yakıt tuketımı nasıl

Yola çıkarken full depo mu çıktın? depon kaç lt gaz alıyor? yolda giderken ortalama kaç km hız ile gittin? bunları yazarsan tüketiminin nasıl olduğu ona göre değerlendirilir...

Yola çıkarken full depo mu çıktın? depon kaç lt gaz alıyor? yolda giderken ortalama kaç km hız ile gittin? bunları yazarsan tüketiminin nasıl olduğu ona göre değerlendirilir...

valla abı full depo 34 lıtre gaz aldı araba genelde 100 km hızla gıttım tabı ara ara sollamaara cıktım bı kere 150 yı gordm anlık ınıslerde bosa attım işte

Geri
Üst Alt