Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yakıt

onur eğer gazı 2.30 dan aldığını hesap edersek 34x2.30= 78.2 yapar.. 78.2/330=0.236 TL yakmış olur yani km de 23.6 kuruş... ama depoyu fullerken içindeki gaz miktarı ne kadardı onlarıda hesaba katarsan gerçek değeri bulabilirsin... çünkü bu hesap deponun tamamiyle boşken fullenmesi ve sadece LPG ile katedilen yol hesabıdır.

kardeş ben uzun yıllardır lpg kullanıcısıyım.senin aracın uzun yolda ortalama 8lt yakması gerekir.34 litre lpg ile uzun yolda aşağı yukarı 420km yol gitmen gerekiyor.yani aracın biraz fazla yakıyor.geçen 1.6 toledosu olan arkadaş 20 krş yaktığını söyemişti.bence bi kontrol ettir derim...birde yaz sıcağında lpgden benzine geçerken benzin tüketimi fazla olmaması gerekir.oradada bir soru işareti var...

onur eğer gazı 2.30 dan aldığını hesap edersek 34x2.30= 78.2 yapar.. 78.2/330=0.236 TL yakmış olur yani km de 23.6 kuruş... ama depoyu fullerken içindeki gaz miktarı ne kadardı onlarıda hesaba katarsan gerçek değeri bulabilirsin... çünkü bu hesap deponun tamamiyle boşken fullenmesi ve sadece LPG ile katedilen yol hesabıdır.[/QUOTE/]

2.15 den fuledım ıcınde gaz yoktu bostu tamamen bıtmıstı ztn depo 35 lık 34 lıtre gaz aldı suan arac 350 km oldu bıtmedı bıtınce tam sonuc verecek valla anlamadım gıttı

recep abının de dedıgı gıbı hıc degılse 400km gıtse ıcım yanmayacak salı gunu gaz ayarı ve bujılerı degıstrecem levent abı sen bılıyosundur bızm aracın bujılern fıyatı ne kadar tahmınımce 40-50 cıvarıdır degıl mı bırde 8v olmasının uzn yolda cok dezavantajı var bı daha 8v arac almayacagım:D

Tüketimin biraz fazla gibi Onur.. Sinanın da dediği gibi sen bir kontrol ettir.. Lpg ci arkadaşlar daha iyi anlayıp daha iyi yorumluyor tabi, biz dizelciyiz :)

Bu yakışı ben benzin ile yapıyorum. Tüpün ayarı dışında 115000-132000km arasında tüpün filtreleri değişmediyse yaktırır. Zaten ucuz bir şey 8000km de bir değiştirmek lazım.

arkadaşlar ne yaparsanız yapın lpg birkere fazla yakmaya başlayınca bırdaha eskısı gıbı olmuyor ben abartmıyorum aracım 300 lıra yakıyor lpg de kafayı yıcektım bır ara nelerı degıstırmedımkı neler yapmadım yok arkadaş yok düşmüyor lanet olası...artık kafaya takmıyorum gıttıgı yere kadar gıder ve şunuda açık ve net belırtıyım o benım aracım 200 220 yakıyo dıyen arkadaşların hiçbirine inanmıyorum yok oyle degerler artık kımse kımseyı kandırmasın bıktım bu olaydan çünkü arabayı yakıcam en sonunda...

Bu yakışı ben benzin ile yapıyorum. Tüpün ayarı dışında 115000-132000km arasında tüpün filtreleri değişmediyse yaktırır. Zaten ucuz bir şey 8000km de bir değiştirmek lazım.
yapma kardeşim bizimle dalgamı geçiyosun nasıl yapıyosun benzınle 280 kuruş yakmayı bize bir açıklarmısın ?

yapma kardeşim bizimle dalgamı geçiyosun nasıl yapıyosun benzınle 280 kuruş yakmayı bize bir açıklarmısın ?

Dalga falan yok.

Ortalamam 5.2-6.8lt/100km arası değişiyor. Bu da 97 oktan benzin ile;

4.22*5.2/100 - - - 4.22*6.8/100 ===) 0.219-0.286TL arası eder.

Bu arada katkılı gaz da kullanmaman gerekiyor. Yağlı katkı olduğu için hem filtreleri tıkıyor hem de geçiş yolları yağlanıyor.

Geri
Üst Alt