Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yakıt tüketimim neden birden bire arttı..

Abi yine fazla yakıyor yav turbo devreye girmeden vites değiştir brazda Birde o şekilde yakıta bak bakalım ş.içi 5.6 dan fazla yakarsa ve Adana ya yolun düşerse telefonlaşalım bunun çaresine bakalım

valla burak dediğini uygulayacam..turbo 2000 de devreye giriyor degil mi???
onun altındayken vites değiştirelim birde..bakalım..
adanaya yolumuz düşerse eyvallah..

evet 2000 Rpm den sonra devreye girer gerçi ben Rpm ye bakmıyorum motor sesinden anlar oldum artık:)

evet 2000 Rpm den sonra devreye girer gerçi ben Rpm ye bakmıyorum motor sesinden anlar oldum artık:)

burak aracı servise götürdüm..özel bir servise..orada cihaza bağladı..herhangi birşey yok dedi..hatta ben çok üsteleyince illa problemmi
istiyorsun dedi eleman:)))

şimdi aracı kullanırken daha dikkatli olmaya çalıştım yol bilgisayarından değerleri okumaya.
ekranda bakıyorum ilk kalkışta mesela özellikle sabah değer 25-30 lt\100km gösteriyor..ama hemen sonra
15-12-9-8-7 falan diye düşüyor..1-2 km yol gidince 3,5-4 lt\100km değerine kadar düşüyor..

şimdi burak soru şu..bu normal mi..sende de böylemi..hani ilk başta yüksek gösterip sonra düşmesi..
özellikle ilk çalıştırma ve yola düşdükten sonra 25-30 u görmesi..ama şunu belirteyim bahsettiğim olay çok kısa süreli..

burak aracı servise götürdüm..özel bir servise..orada cihaza bağladı..herhangi birşey yok dedi..hatta ben çok üsteleyince illa problemmi
istiyorsun dedi eleman:)))

şimdi aracı kullanırken daha dikkatli olmaya çalıştım yol bilgisayarından değerleri okumaya.
ekranda bakıyorum ilk kalkışta mesela özellikle sabah değer 25-30 lt\100km gösteriyor..ama hemen sonra
15-12-9-8-7 falan diye düşüyor..1-2 km yol gidince 3,5-4 lt\100km değerine kadar düşüyor..

şimdi burak soru şu..bu normal mi..sende de böylemi..hani ilk başta yüksek gösterip sonra düşmesi..
özellikle ilk çalıştırma ve yola düşdükten sonra 25-30 u görmesi..ama şunu belirteyim bahsettiğim olay çok kısa süreli..
kardeş bu çok normal ben ilk kalkışta 45 bile görüyorum vites degistirdikce yani gaz olayı azaldıkça 6,7 7,7 kadar düşüyo bunlar normal degerler

kardeş bu çok normal ben ilk kalkışta 45 bile görüyorum vites degistirdikce yani gaz olayı azaldıkça 6,7 7,7 kadar düşüyo bunlar normal degerler

hımm..bak şimdi rahatladım..bakma bende 45 leri gördüm de sölemedim..gülerler diye:))))neyse herkeste varmış:)))
eyvallah pasa teşekkürler..

+1 aynen dogru. Motor isindiktan sonra 3.5 lere kadar dusuyor
burak forumda yeni bir konu açmadan sana bir soru daha sorayım ya..
mesela kontağı kapatıp ineceğim zaman farlar vesaire açık unuttuğum halde bana sesli veya ışıklı
hiç bir uyarı vermiyor..bu normal mi sende de aynımı...?????
bir soru daha:)))sileceklerin zaman ayarını nerden yapabilirim..

1- sesli uyari bende geliyor kontak takiliyken gelmez kontagi cikart sesli uyari oter Otmez ise sikinti var demektir.
2- silecek zaman ayari silecek kolunda ( sagdaki) hiz sabitleyicinin on /of tusuna benzer bir tusta mevcuttur

1- sesli uyari bende geliyor kontak takiliyken gelmez kontagi cikart sesli uyari oter Otmez ise sikinti var demektir.
2- silecek zaman ayari silecek kolunda ( sagdaki) hiz sabitleyicinin on /of tusuna benzer bir tusta mevcuttur

valla burak bende ötmüyor..çözüm elektrikçi mi?
sileceğide bir deneyeyim bakalım becerebilecemm mi:)))
teşekkürler...

Arkadaslar bizim arabamız Turbo motor bu demekk ki soguk havada yürümeden önce çalısıtırıp 10 dk turbonun ısınmasını bekleyecegız aksı halde turbo patlıyor.Yakıt arttıysa hava fılteresını degıstır duser.

Geri
Üst Alt