Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yakıt tüketimim nasıl arkadaşlar :)

effect1903

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Memleketten gelirken depoyu fulledim, km yi sıfırladım.. Çoğunlukla klima açık, sürat 100 (110-120) km'nin altına hiç düşmedim, gelirken adapazarında 20 km kadar şehir içinde gezdim, istanbula geldiğimde 1 saat yoğun trafikte dur kalk.. ve sonuç; total: 490 km ve gösterge yarıya çok az kaldı.. Nasıl sonuç sizce?

Arkadaşlar Memleketten gelirken depoyu fulledim, km yi sıfırladım.. Çoğunlukla klima açık, sürat 100 (110-120) km'nin altına hiç düşmedim, gelirken adapazarında 20 km kadar şehir içinde gezdim, istanbula geldiğimde 1 saat yoğun trafikte dur kalk.. ve sonuç; total: 490 km ve gösterge yarıya çok az kaldı.. Nasıl sonuç sizce?

walla hocam ben 180 tl ye yalovadan 49 litre aldım ibre yarım çizgisinin tam bittiği noktada 600 km yaptım. yalova-adapazarı, adapazarı-istanbul, istanbul şehiriçi kullandım. bende senin gibi 110 la gittim. Senla aynı yakıyoruz galiba :)

Bende 100 liralık gaz aldım 450 km yol yaptım bunun 50 kmsi şehir ici uzun yolda 5.vites 2 bin 2bin500 devir öyle kullandım
ama şehir içi 0,250 krş yakıyorum :)

walla hocam ben 180 tl ye yalovadan 49 litre aldım ibre yarım çizgisinin tam bittiği noktada 600 km yaptım. yalova-adapazarı, adapazarı-istanbul, istanbul şehiriçi kullandım. bende senin gibi 110 la gittim. Senla aynı yakıyoruz galiba :)

Doğrudur ama ben 45 litre ile bu sonucu elde ettim.. Tam 40 litre eurodizel aldım içinde de 5 litre varmış zaten..

bende yakıt aldığımda daha lamba yanmamıştı galiba pompadaki adam şu depo ağzındaki düğmeye bastı. Cünkü içinde daha 150 km'lik mazot vardı bende depoyu 45 litre zannediyodum ama daha fazla alabiliyormuş. Yinede bence ortalama super.
lamba yanana kadar bekliycem bakalım ne kadar daha yapıcak sonra yaklaşık bi kurus hesabı yaparım.

Depo kapasitesi 45 litre zaten.. Yedek depo varmı yokmu tam bilemiyorum ama fazladan alan yer yedek depo sanırım.. Bir defasında bende almıştım pompacı arkadaş depo kapağının içinde bir düğmeye bastı ve almaya devam eti, 55 litre civarına kadar almıştı sanırım ama pek de iyi birşey değil orijinal kapasitesinin üzerine çıkmak..

effect1903 hocam,

Tüketiminiz eminimki başarılıdır. Yalnız yakıt aldıktan sonra toplamda kaç kilometre yaptınız ve total olarak yol bilgisayarında 490 kilometreyi gördünüz acaba?

Memleketinizi bilsem ufak bir hesaplama yapardım da bilmediğimden sormak durumunda kaldım :)

Ben henüz uzun yolda deneme şansı bulamadım fakat bu hız sabitleyicinin büyük faydası oluyor şehir içinde bile..

Birkan kardeşim memleket Afyonkarahisar :) İstanbul ile arası 460-470 km civarı.. Memeleketten gelirken adapazarında da dolaştım biraz toplam 490 km de gösterge yarıya daha yeni geliyordu.. Toplamda da sanırım 850 km yapmıştım.. Bizim arabalarda yarıya kadar hızlı düşmüyor gösterge ama yarıdan sonra birazdaha hızlı iniyor. İbizadan önce bende de punto multijet vardı onunda yakıt tüketimi çok iyiydi, aşağı yukarı ibiza ile aynı gibi diyebiliriz..

Geri
Üst Alt