Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yakıt tüketimi-Şehirler Arası

2015 leon 1.2 tsi 110 bendede basmazsam 80 100arasi 4.8 ile 5.4 arasi tabi cc ye alirsam düşürüyor gaza basılı tutmayla düşüremiyorum:)) gel gelelimki bu uzun yolda 50 km den fazla yaparsam onun harici 6.5 dan asa inemedim geçen braz basim dedim 12 lt gördüm sitesinde 6 yazıyor bide...

2015 Sat Leon Fr 125 Hp

W12vM2.jpg
Ortalama hızın 76 km. olduğu şehirlerarası 419 km. lik kullanım için normal bir değer. hele C.C. kullanımı ile çok mümkün olduğuna eminim. Yakıt tüketiminde araç teknik özellikleri ile beraber kullanıcının araç kullanım şeklide büyük etken. Örn. Bir arkadaşımın eşinin 2012 ibiza copaplus' ında yaptığımız şehir içi denemede arkadaşım eşine göre aynı yakıt miktarı ile (100 tl ) her zaman 50-70 km fazla yapıyor. Araç kullanımında olabildiğince agresif olmaktan kaçınmak, sakin bir sürüşle düşük devir yüksek vites gibi faktörler de sonuç üzerinde çok etkili.
Tüm dostlara olabildiğince ekonomik sürüşler dilerim

3000 km sonrasında ufak bır dusus olur oda 2 lt cıvarı ama bayagı bır sakın kullanır klımayı vs faktorlere dıkkat edersenız kı en onemlısı hız faktoru 6 lt cıvarı yakalanabılır uzun yolda. daha az yakan cıkabılır kıarac agırlıgı yuk durumu vs etkılı olur.en onemlısı trafık kı ıstanbulda yasıyoruz uzulerek soylemelıyım bence bu tuketıme alısmak lazım.

sakin kullanıp diğer faktörlere dediğiniz gibi dikkat edersek muhtemelen 3000'i görmeye gerek kalmaz. Normal kullanımda 8 lt ort. düşse yine şükür. (arada sıkıştırıp arada sakin kullanmak e bu araçla sakin gittikten sonra neden aldın diye sorarlar adama)

walla dedıgın gıbı kesınlıkle sorarlar adama kadircem. zaten ıstesende yavas gıdemezsın(araba zorlar senı bayagı bas su pedala dıye).dedıgın gıbı 3000e bıle gerek kalmayabılır. ama aman dıyım rodajda sayılır aracın fazla skıstırma ve tavsıyem kıtapcıgı mutlaka ıncele. hayırlı ugurlu kazasız belasız surusler dılerım. bu arada aracına ısım verdın mı kadircem?

benım cordoba yazılımlı,kn filtreli
filtreyi temizleyince daha cok yakıyor gibi..
şehir içi bir depo 800- zorlarsan 900
şehir dışı 1000-1300 km...klima açık bile olsa uzun yolda 1000 konti garanti...

düz yolda en düşük 3.2..en yuksek 7.3 gördüm
unutmayın bakımlı araç her zaman eco yaktırır...at bile samanı verirsen gidiyor :D

masaallah kirlisakal iyi yakıyormus.ya hazır yazlımlı arac bulmusken bırkac soru sormak ısterım. oncelıkle beygır ve tork artıs nasıl oldu. arac kacı gordu. yakıt nasıl aartıyormu azalıyormu demıyecegım kı zaten basetmıssın

masaallah kirlisakal iyi yakıyormus.ya hazır yazlımlı arac bulmusken bırkac soru sormak ısterım. oncelıkle beygır ve tork artıs nasıl oldu. arac kacı gordu. yakıt nasıl aartıyormu azalıyormu demıyecegım kı zaten basetmıssın
80 psi den 105 e cıktı...275 tork kn yağlı filtrede takınca yuksek hızda tatlı bi uğultu ve sonrasında performans+yakıtda ciddi bir iyileşme söz konusu

Geri
Üst Alt