Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yakıt sorunu

benim depo 60LT liklerden :D tamamını almıyor zaten 53-55LT arası alıyor..

Akşam babam uzun yoldan geldi toplamda 500-550 km kadar bir yol yaptı bugün klima hep açıkmış 110 tl lik gaz aldım dedi depo tamamen boştu yola çıkarken şimdi daha benzine geçmemiş...

Gayet güzel dahada gider çünkü uzun yolda daha az yakıyor benım arabada uzun yolda 170krş yakıyor
600km çok rahat devirir

bende 3 4 aydır uğraşıyom bi türlü inmedi aşağı düşük devirlerde de kullandım olmadı bi çözüm bulursanız benimlede paylaşırsanız sevinirim

paylaşırım tabi.aynı şekilde sende öyle.gazcıma bi daha gidicem müsait bir zamanda.hani ortalamasınıda çzömüş değilim bzim 8v lerin..kimisi 200 kuruşlardan bahsederken kimisi 8v ler yakar normal diyor :) 20kr civarı yakanları duyunca psikolojim bozuluyor

paylaşırım tabi.aynı şekilde sende öyle.gazcıma bi daha gidicem müsait bir zamanda.hani ortalamasınıda çzömüş değilim bzim 8v lerin..kimisi 200 kuruşlardan bahsederken kimisi 8v ler yakar normal diyor :) 20kr civarı yakanları duyunca psikolojim bozuluyor

şehir dışı 20 normal 8v için bence..ama uğra bilgisayara bağlayıp gaz ayarına baktır istersen..çoktandır temizliği yapılmadıysa ondan da çok yakıyormuş..

cumartesi uğruyacağım inş sizide bilgilendirim sorun neyse artık:)

benimde uzun yolda 19-20 kurus, sehir icinde 30 a yakin yakiyor. normal degerler bence.sehir ici biraz daha az olmasi gerekir sanki.!

bugün giitim ustaya lpg filtresini değiştik bide ayar yaptım filtre katran bağlamıştı resmen ustam lpg aldığın yeri değiştir dedi her zaman po gaz alırdım demekki temiz değilmiş bide gitmişken servise de uğradım boğaz kelebeğini temizlettim arabanın performansıda arttı yalnız henüz lpgyi test etmedim

bugün giitim ustaya lpg filtresini değiştik bide ayar yaptım filtre katran bağlamıştı resmen ustam lpg aldığın yeri değiştir dedi her zaman po gaz alırdım demekki temiz değilmiş bide gitmişken servise de uğradım boğaz kelebeğini temizlettim arabanın performansıda arttı yalnız henüz lpgyi test etmedim

po gaz performans olarakta iyi değil shell yada opet(aygaz) almanızı önerrim..
filtrenin o denli pislenmesi hem performansı hemde yakıtı etkiler
bundan sonra daha az yakacaktır

sonunda amacıma ulaştım yakıt tüketimim şehir içi 220-230 kurşa kadar indi mütiş bi rakam oldu benim için:eek: aslında bu kadar düşeceğini tahmin etmemiştim gaz filtresi değişimi gaz ayarı ve boğaz kelebeğinin temizlenmesi gerçekten işe yaradı:D

Geri
Üst Alt