• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Yakıt / Performans / Menzil Farklılıkları ?

Torrado

Kayıtlı Üye
İsim
Ömer Yiğit
Nereden
İzmir
Arkadaşlar geçen ay Petrol Ofisi'nden almıştık benzini depoyu fulledik araba gaza basınca tepkisiz hale geliyor.Fakat daha çok menzil sunuyor.PO'dan aldığımızda 720 km yapınca ışık yanıyor.Shell'den depoyu fulleyince araba gaza en ufak dokunuşunuzda tepki verebiliyor.Po'dan aldığımızda öyle değil sanki kafasına silah dayamışın zorla gidiyormuş gibi bir his uyandırıyor.Shell'den depoyu fullediğimizde 670-680 kmde ışık yanıyor 681 demiyor.Bu aradaki performans ve menzil farklılığı yakıtın neyinden kaynaklıyor ?

H

HaKo

E-Posta Onayı Bekliyor
benim bildiğim bütün benzin istasyonlarına tek bir antrepodan aynı benzin gidiyor. Ama galiba sadece shellin ki mi farklı neydi..

YCO

Kayıtlı Üye
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
istasyonlar arasında verilen yakıt miktarı bile değişiyo Ömer..
kağıt üstünde yazan miktarı vermiyo bütün istasyonlar..

brave

Kayıtlı Üye
İsim
Savas
Nereden
İstanbul
Araç
Diğer
Plaka
34 FJ 4005
istasyonlar arasında verilen yakıt miktarı bile değişiyo Ömer..
kağıt üstünde yazan miktarı vermiyo bütün istasyonlar..
Aynen bugun ıcerekoy akpette baktım 1.93 ama opete yarın bakıcam kac para yapmıslar

leoni

Kayıtlı Üye
İsim
nebi
Nereden
İzmir
Plaka
35GB5549
benim bildiğim bütün benzin istasyonlarına tek bir antrepodan aynı benzin gidiyor. Ama galiba sadece shellin ki mi farklı neydi..
bende sadece totalin ki farklı diye biliyorum

hakan_leon

Kayıtlı Üye
İsim
Hakan
Plaka
34 ED 4746
Benzini shell den haberi kelden almaya özen gösteriyorum.:D

fnasif

Kayıtlı Üye
İsim
Faruk NASIF
Nereden
İstanbul
Plaka
34 GE 9723
istasyon depo temizliği farkıdır. birde benim aklıma çok farklı bişey geliyor, bu adamlar 55 ltde 3 lt çalacak kadar ayar çekseler kimsenin ruhu duymaz, bunun denetimi nasıl oluyor? elimize ölçü kabı alıp gitmek ve pompa kalibrasyonunu her seferinde kontrol etmek gerek ama buna hiç bir pompacı sıcak bakmaz vermez yakıtı...

brave

Kayıtlı Üye
İsim
Savas
Nereden
İstanbul
Araç
Diğer
Plaka
34 FJ 4005
bısey sorabılırmıyım lpg lı araclarda arada bır benzınde kullanın dıyolar ole bısey warmı hakikaten??

karapale

Kayıtlı Üye
İsim
Kıvanç İLHAN
Nereden
Kocaeli
Plaka
41 FR 107
bısey sorabılırmıyım lpg lı araclarda arada bır benzınde kullanın dıyolar ole bısey warmı hakikaten??
araç zaten belli bir sıcaklığa kadar benzinle yürüyor sonra gaza geçiyor..benzinle kullanın demelerinin tek nedeni depodaki benzinin uzun süre kalması sakıncalı yoksa motora bir yararı olmaz..

brave

Kayıtlı Üye
İsim
Savas
Nereden
İstanbul
Araç
Diğer
Plaka
34 FJ 4005
araç zaten belli bir sıcaklığa kadar benzinle yürüyor sonra gaza geçiyor..benzinle kullanın demelerinin tek nedeni depodaki benzinin uzun süre kalması sakıncalı yoksa motora bir yararı olmaz..
Hmmm anladım tesekkurler....

Üst Alt