Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yakıt Hakkında ki Düşünceleriniz ?

IMAG0335.jpg
45lt ile 830 km çok iyi gerçekten.. Bende kendi durumumu yazayım 1.2tsi leon..
Geçen haftasonu depoyu doldurup yola çıktım Denizli-Ödemiş-Manisa-Çeşme-Denizli güzergahında gittim düz yolda ort. 100'e sabitledim devamlı yapabildiğim en iyi değer resimdeki gibi yaklasık 800km oldu.. Denizli-Ödemiş ve Ödemiş-Bozdağ yolları gerçekten çok virajlı ve devamlı dağlar arasında yokuşlu inişli gittiğimden yakıtı baya etkiledi diye düşünüyorum.. birde Manisada 30km kadar babam kullandı ve kendiside yeni şöfor olduğundan gösterge 5'e atması gerektiğini söylese dahi ben şehir içinde 3le gidiyorum en fazla diyerek yönlendirmelerimi dinlemedi :D
Bahsettiğim yokuşlar ve çok kısa süreli ve nadir agresif kullanımım olmasa anca 850km gidebileceğim sanırım depoyla... Enormous şehiriçinde bende pek düşüremiyorum ama şehirdışı hız sabitleyici baya işe yaradı gibi gözüküyor..

Ekli dosyalar

• IMAG0335.jpg
    IMAG0335.jpg
    76.9 KB · Görüntüleme: 13
30Açıkcası dediğin gibi düşünüyorum bende bugün benzin 4,57 yada 4,58 arasında değişiyor bir çok farklı benzin istasyonlarında 20-30krş. oynayabiliyor ama güvenemiyorum bu istasyonlara. Seninde dediğin gibi malum benzin pahalı ama yapacak birşey de yok, kaldı ki Ankara diyorsun yokuşun bol olduğu bir memleket daha fazla artıyor yakıt tüketimi haklısın işte bunda da yapacak birşey yok. Aracı alırken ya Dizel seçilecekti yada ne bilim başka birşeyler yapılması gerekiyordu. Sağlık olsun diyelim :) Benim aracım teknik araştırmalara göre Km. 'de 0,21 yemesi gerekirken 0,30krş yiyor bir türlü anlamıyorum :D Ben taktırmayı düşünmüyorum tüpü sevmiyorum çünkü.

Taktırınca çok seversin buna inan.. Daha önce kullandınmı bilmiyorum ama LPG tabunu yenmeni ve cebini sevindirmeni tavsiye ederim istersen gaz pedalının üstüne iki ayagınla çık 200 krşu geçemezsin ve bakkala ble arabayla gidersin haberin olsun:eek:key:

Bakımdan sonrada değişebilir durumlar Demirhan abi .Benim devir düşük olduğundan dolayı az yaktığını düşünüyorum :eek:

Ali 'm bakalım daha sabah farkettim arabanın muayene vakti de gelmiş :) Bu araba benim başımı bayağı ağıratacak gibi duruyor ilk etapta :p

45lt ile 830 km çok iyi gerçekten.. Bende kendi durumumu yazayım 1.2tsi leon..
Geçen haftasonu depoyu doldurup yola çıktım Denizli-Ödemiş-Manisa-Çeşme-Denizli güzergahında gittim düz yolda ort. 100'e sabitledim devamlı yapabildiğim en iyi değer resimdeki gibi yaklasık 800km oldu.. Denizli-Ödemiş ve Ödemiş-Bozdağ yolları gerçekten çok virajlı ve devamlı dağlar arasında yokuşlu inişli gittiğimden yakıtı baya etkiledi diye düşünüyorum.. birde Manisada 30km kadar babam kullandı ve kendiside yeni şöfor olduğundan gösterge 5'e atması gerektiğini söylese dahi ben şehir içinde 3le gidiyorum en fazla diyerek yönlendirmelerimi dinlemedi :D
Bahsettiğim yokuşlar ve çok kısa süreli ve nadir agresif kullanımım olmasa anca 850km gidebileceğim sanırım depoyla... Enormous şehiriçinde bende pek düşüremiyorum ama şehir dışı hız sabitleyici baya işe yaradı gibi gözüküyor..

Bilmiyorum ama değerleriniz gerçekten şaşırtıcı fakat bakıyorum bu değerler genelde şehir dışı yani uzun yollarda yapılan değerler diye düşünüyorum. Şehir içi gerçekten yakıt tüketiyor araçlar onu farkettim, ilk arabam olduğundan biraz yadırgıyorum herhalde ya. Benim için uzun yol yapmadıkça 50TL 'lik benzin beni 1 ay götürür :D fazla kullanmadığım için arabayı. Fakat senin yakıt tüketimi de gayet iyiymiş Yasin...

Taktırınca çok seversin buna inan.. Daha önce kullandınmı bilmiyorum ama LPG tabunu yenmeni ve cebini sevindirmeni tavsiye ederim istersen gaz pedalının üstüne iki ayagınla çık 200 krşu geçemezsin ve bakkala ble arabayla gidersin haberin olsun:eek:key:

Selçuk usta haklısın LPG 'nin gerçekten çok az yaktığını biliyorum, ben ilk araba bakmaya gittiğim de ( Renault HB2 ) gazlıydı ve bir rampa tırmanayım dedim 1. viteste araba öyle bir zorlandı öyle bir zorlandı ki yani akıllara zarar o zamandan beri çekinir oldum. Ayrıca nişanlımla biraz fazla gezenlerdeniz AVM 'de felan LPG 'de sıkıntı oluyor hele ki şu sıralar Istanbul 212 AVM 'de ki gibi yol çalışmasından dolayı otoparkına parketmek zorundaysan :)

Benim fikrim az gezmek, temiz kullanmak ve benzinden yada dizel 'den şaşmamak...

Demirhan aslına bakarsan pek iyi değil:) Çünkü Murat arkadaşımız 1000km yaptığını söylemişti uzun yolda 1 depoyla :S http://www.seatclubworld.com/leon-1p1-2009-makyajli-120/1-2-tsi-uzun-yol-verilerim-16078/

Birde leonlarda depo 55lt ve ben kullanıma dikkat ederek yapabildim 800km'yi uzun yolda:S
Bu arada benimde ilk araba ve ilk aldığım zamanlar baya fazla yakıyordum şehir içinde 500km fln gidiyordum şimdi biraz daha sakin ve ekonomik kullanmaya çalışıyorum ama yinede hakim olamıyor bazen insan kendine:)

Demirhan aslına bakarsan pek iyi değil:) Çünkü Murat arkadaşımız 1000km yaptığını söylemişti uzun yolda 1 depoyla :S http://www.seatclubworld.com/leon-1p1-2009-makyajli-120/1-2-tsi-uzun-yol-verilerim-16078/

Birde leonlarda depo 55lt ve ben kullanıma dikkat ederek yapabildim 800km'yi uzun yolda:S
Bu arada benimde ilk araba ve ilk aldığım zamanlar baya fazla yakıyordum şehir içinde 500km fln gidiyordum şimdi biraz daha sakin ve ekonomik kullanmaya çalışıyorum ama yinede hakim olamıyor bazen insan kendine:)

Yalnız 55Lt. baya varmış bugün 55Lt. depo 251TL 'e doluyor ve bence 800Km. normaldir bu benzinli 1,2 araba için gibime geliyor çünkü ben 300TL 'e 1000km. yol gittim diyorum :D yani bu demek oluyor ki 1,5 Depo ile yani yaptım bunu hemen hemen. Birde altınız da ki arabalar Leon ve 2011 diyorsunuz ki benim altım da ki araba Ibiza 2010 1.2 :D Evet hemen hemen 65Lt. benzin ile 1000km. yol yapmışım diyebilirim sanırım. Bu biraz fazla normal değerlere göre ama bu derece nasıl gidebiliyorsunuz anlam veremiyorum sadece Yasin :D Yani harbiden biraz fazla gibi geliyor, şöyle söyleyim ben sana 04.09.2012 'de aldığım 50TL 'lik benzinden hala çeyrek depom duruyor kullanmıyorum çok fazla diye ama gerçekten bu bile fazla geliyor :p Yok yok bunun bir yöntemi vardır 55Lt. depoyla 1000Km. ne demek yani 10Lt. fazla yakmışım ki o da 30x100rpm. devri geçmedim ( 90-95 ) ve bunu yol boyunca hiç durmadan tekrarladım.
Aceba bu benzinden benzine de değişiklik gösterirmi hani OPET - SHELL - BP - TOTAL vs... gibi hangisinin benzini daha iyidir ve nereden almak gerekir ben mesela SHELL 'den alırım benzinimi.
Benimde şuanda ilk arabam ve bakıma ihtiyacı var ( 60.000 ) onun dışında arka sol porya değişmesi lazım ( arkadaşlar söyledi araştırmalarımla ) belki bunlar da bir etkendir diye düşünüyorum :D Zaten şu bakım, porya, muayene parası baya zorlayacak beni 800TL birşey tutuyor :D

dizel leonumla sureklı 70 km sabitleyiciyle gidiyorum videouyuda siteye yüklemiştim 1.6 tdi dsg tüketim diye,bi aracımız daha war 1.4 tsi ondada 70 le gidince az yakıyor 2.000 dewirde sür birde derim,70 km hızı bi deneyin arkadaşlar sabrınıza tabi:)

Arkadaşlar biliyorsunuz daha yeni Seat Ibiza 1.2 Benzin 2010 Model aldım ve en son denemelerim ile birlikte 30x100rpm 'i geçmemek 1000Km. boyunca dayandım ve geçmedim gerçekten Izmir 'den çıkarak Istanbul 'a gelene kadar 300TL benzin masrafım oldu yani Km. başına 0,3 Krş. yaktı. Sizce bu durum çok mu yoksa normal mi duruma göre? Benzini daha tasarruflu kullanabilmenin yöntemi nedir, LPG geçmek istemiyorum zaten şuanda bütçede buna uygun değil.
Fikirlerinizi bekliyorum...

dizel leonumla sureklı 70 km sabitleyiciyle gidiyorum videouyuda siteye yüklemiştim 1.6 tdi dsg tüketim diye,bi aracımız daha war 1.4 tsi ondada 70 le gidince az yakıyor 2.000 dewirde sür birde derim,70 km hızı bi deneyin sabrınıza tabi:)

Valla benzine göre değişir diyenler var pek bilgili değilim ama eniştemin tavsiyesi üzerine shellden almaya çalışıyorum.(Shell ve Opet'i tavsiye etti).
Gösterdiğim konuyuda incelediysen 1000km yapar yapmaz diye çok polemik olmuş:) bencede yol durumuna göre yakalaşılabilir o değerlere ben zor yaklaşırım tabi orası ayrı:)
50tllik benzinden hala çeyrek depo var nasıl gidebiliyorsunuz bu kadar fazla geliyor kısmını tam anlamadım ama nasıl bu yolu yapıyorsunuz anlamındaysa ben mümkün olduğunca hafta sonları biryerlere kaçıyorum o sebepten :) Alalı 3buçuk ay fln oldu yaklaşık6bin km yapmışım:)
Bu arada hayırlı olsun senin araba henüz baya yeni sanırım kazasız belasız inşallah..

50TL 'lik mazot almıştım yakın bir zamanda onu kullanıyordum hala, çok sık kullanmadığım için arabayı ayda benim yakıt masrafım en fazla 100-200tl olur :D onu demek istemiştim. Ben alalı daha 2 hafta oldu 1.000km. yaptım :D Yorucu oldu ama olsun :p

1,2 leonum 43.000 civarında 90/100 her zaman şehirler arası 1000 yapıyorum

Geri
Üst Alt