Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yakıt artışı konusunda yardım...

erkani

Forumdan Uzaklaştırıldı
arkadaş aracım lpg li ve km de 300 tl yakmaya basladı.daha önce bir depoyla 350 km giden araç şimdi 300 km gidiyor.lastikleri yeni aldım ondan sonra artış oldu bu etken olabilirmi ? birde bujileri ve hava filtresini degiştirsem (15.000 oldu degişeli son hafif bakımda degiştirmediler iyi durumda diye)biraz faydası olurmu görüşlerinizi bekliyorum saygılar...

lpg ayarlarında bır sorun olabılırmı acaba

lastik ölçülerini değiştirdinmi abi...? eğer ölçüler aynı ise yüksek ihtimalle yeni lastiklerin sürtünme katsayısı yüksek olduğundan zorlayabilir belki ama okadar farkedeceğini sanmıyorum... :confused:

lastik ölçülerini değiştirdinmi abi...? eğer ölçüler aynı ise yüksek ihtimalle yeni lastiklerin sürtünme katsayısı yüksek olduğundan zorlayabilir belki ama okadar farkedeceğini sanmıyorum... :confused:
merhaba levent öncelikle cuma akşamı gelmedin tanışamadık gözlerim seni aradı neyseki bu cuma halı sahada karşılaşırız artık
konumuza dönersek ben nitrojen hava bastırdım acaba bundan farkedermı birde 225 45 17 havası kaç olmalı ben 35 dıye bılıyorum mesela ! dogal olarak yenı lastık yol tutuşu artırdı felan ama bu kadar yakması normal degıl kıme sorsam arabam 230 kuruş yakıyor felan dıyo şehir dışında 210 dıyolar azım acık kalıyo ben nıye bu degerlere ulaşamıyorum arabayıda kasmıyorum sorun yukarda belirttigim buji ve hava filtresi olabılırmı acaba bununla ılgılı kıme gostermek lazım aracı off ya aglamak ıstıyorum :(

Bujilerin değişmesi düşüş sağlıyabilir diye düşünüyorum bende öyle oldu

merhaba levent öncelikle cuma akşamı gelmedin tanışamadık gözlerim seni aradı neyseki bu cuma halı sahada karşılaşırız artık
konumuza dönersek ben nitrojen hava bastırdım acaba bundan farkedermı birde 225 45 17 havası kaç olmalı ben 35 dıye bılıyorum mesela ! dogal olarak yenı lastık yol tutuşu artırdı felan ama bu kadar yakması normal degıl kıme sorsam arabam 230 kuruş yakıyor felan dıyo şehir dışında 210 dıyolar azım acık kalıyo ben nıye bu degerlere ulaşamıyorum arabayıda kasmıyorum sorun yukarda belirttigim buji ve hava filtresi olabılırmı acaba bununla ılgılı kıme gostermek lazım aracı off ya aglamak ıstıyorum :(

cuma günü geldim abi...senin sol taraf köşede oturuyordum... atakan abilerin yanındaydım... hatta burak ve buğrayla birlikte çıktık mekandan... bidahaki sefere daha detaylı tanışırız artık :D lastik basınçların normal seviyede... geriye buji,hava filtresi ve birde lpg filtresine baktır derim abi... gerçi lpg yi pc ye bağlattım demiştin sorun gözükmemiş... bu aralar ben zorluyorum baya arabayı 26 krş civarlarında yakıo.. daha şehir dışına çıkamadım oyüzden ne kadar yakar bilgim yok.... baskı balatan ne durumda abi kaçırma yapıo olmasın?

baskı balata iyi durumda levent olmassa cuma günü bakarız yıne yıne olmadı iyibir ustaya goturup baktırayım

bence hava filtresini değiştirin olmadı diğer alternatiflere bakarsınız benim aracım yeni bakımdan çıktı 15000 km bakımı yakıt sarfiyatım 0,7-1 lt/100km düştü

bence hava filtresini değiştirin olmadı diğer alternatiflere bakarsınız benim aracım yeni bakımdan çıktı 15000 km bakımı yakıt sarfiyatım 0,7-1 lt/100km düştü
ben temiz iş olsun bujileri ve hava filtresini degiştireyim...

Geri
Üst Alt