Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağmur yağarken arabanın içerisine su alması

fesemes1980

Kayıtlı Üye
iyi günler benim seat toledonun zemin kısmına döşemenin altına yağmur yağdığınada aşırı miktarda su aldı şimdi o su gitmiyor. aracın kapı ve cam fitilleri sağlam oralara baktım aralardan almıyor böyle nereden almış olabilir daha önce başına gelen varmı veya bana yardımcı olabilecek bir bu konuda bilgisi olan arkadaş varmı yardımcı olursanız sevinirim cok moğdurum bu konuda....:mad:

ön camdaki su giderleri tıkanmış muhtemelen genelde o sebepden su doluyo içeriye..
gerekli açıklamayı Mert abi konuyu görürse yapar zaten..

polen filitresinin oradan giriyor tahliye kısmı tıkanmıştır...toledolarda bu başlıbaşına bir sorun

---------- Post added at 00:49 ---------- Previous post was at 00:49 ----------

ayrıca polenini değişrmeyi ihmal etme dostum

Sevgili Ferit maalesef belirli bir yaşa ulaşmış toledo ve leon ların kronik sorunu halini aldı bu sorun. Aracınız bir kaç yerden su alabilir

1. Silecek kollarınızın bağlı olduğu ön camın hemen altında bulunan siyah plastik parçanın altında silcek kollarının ve motorunun aynı zamanda da polen filtrenizin olduğu bir havuz vardır. Bu havuzun her iki yanında A direğinin bittiği ve çamurluğun başladığı yerde iki adet gider vardır. Bu giderler zamanla çam ağaçlarının iğneleri olsun ufak yapraklar olsun bu havuzda birikme yapar ve zamanla çürüyerek bu gdierleri tıkar. Giderler tıkanınca su kendine başka bir yol arar ve iki adet yol bulur kendine. Şiddetli bir yağış sonrası sol tarafta bulunan motor iç tesisatının araç içine geçtiği tesisat contasının yanı ve sağ tarafta bulunan polen filtre kabininizden.

2. Kapılarınız iki katmandan oluşur. İlki sizin kapı döşemesi olarak gördüğünüz iç açma kolu cam düğmelerinin olduğu dış yüzey. Birde o dış yüzeyin altında cam mekanizmanızı da taşıyan alimünyüm bir kasa daha . Bu ikinci kasa kapı gövdesine yapışkanlı bir silikonla ve civatatalarla tutturulmuştur. Lakin hava şartları ve zaman muhalefeti ile bu yapışkanlı silikon sertleşir ve eski yalıtkanlığını yitirdiğinden cam sıyıracından kapı içine gelen suyun içiriye sızmasına sebep olur.

1. Polen filtre kabinin de bulunduğu havuzun temizlenmesi, polen filtre kabinin hemen alt ağız kısmına biraz sıvı silikon ile desteklenerek takılması.

2. 4 kapının da sökülerek bu mekanizmaların silikonlanarak yerine takılması.

DN: Eğer aracın içi ıslandı ise bu suyu hiçbir şekilde kurutamıyorsunuz. Üst yüzey kuruyor fakat alttaki keçeler ıslak kalıyor ve zamanla hem koku hem bakteri hemde gösterge ve kapı kilitlerinde oksidasyona sebep oluyor. Çözümü bu keçelerin değiştirilmesi ve taban kaplamasının bir boya fırınında kurutulması

Walla denilmesi gerekenler denmiş ancak benimde böyle bişi basıma geldi saolsn küçük kardesim camı hafif acık bırakmıs :D

Konu acmadan once benzerı var mı dıye bakalım arkadaslar,aynı konu verılmıstı onceden

Arkadaşlar merhaba. 2003 signo plus var bende de. Hafta sonu yağışlıydı. Yağmurlu havada çok seyehat etmedim ama 2 gün araba yağış altında durdu. Bu sabah bir koku hissettim. sağ ve sol ön halı kaplamalar ıslaktı. Özellikle sağ tarafta daha çok. Halıyı kaldırdım. Keçe sısılsıklam. daha önce yazın ıslanıyordu çünkü klima tahliyesi tıkanmıştı açtırdım sorun düzelmişti. şimdi klima da çalıştırmıyoruz malum hava artık kış. bu su nereden geliyor ? yukarıda yazılanları okudum plastik yapıştırma ve taban sacı arasından bir yerden sızıyor bu sorun bütün toledo ve leonların sorunumudur??

yaşı olan arabalarda yüksek ihtimalle ön su tahliye boruları tıkanmış olabilir zaman içinde biriken tozlar ile baktırın yok sa araca alt taban sacının ordan su girmez

Arkadaşlar merhaba. 2003 signo plus var bende de. Hafta sonu yağışlıydı. Yağmurlu havada çok seyehat etmedim ama 2 gün araba yağış altında durdu. Bu sabah bir koku hissettim. sağ ve sol ön halı kaplamalar ıslaktı. Özellikle sağ tarafta daha çok. Halıyı kaldırdım. Keçe sısılsıklam. daha önce yazın ıslanıyordu çünkü klima tahliyesi tıkanmıştı açtırdım sorun düzelmişti. şimdi klima da çalıştırmıyoruz malum hava artık kış. bu su nereden geliyor ? yukarıda yazılanları okudum plastik yapıştırma ve taban sacı arasından bir yerden sızıyor bu sorun bütün toledo ve leonların sorunumudur??
Bir ara konusu vardı telefondan bulamadım kapı tahliye delikleri var onlar tıkandı ise yağmur suyunu camdan sızanı dışarıya değilde içeriye veriyordu sanırım siz havalar güzelken bir baktırın döşeme çabuk kurumuyor birde koku yapmasın

kurye ile elden teslime verildi

HER İKİ KANAL TIKANDIĞINDA nereden yol bulup akabilir ki taa tabana kadar?
[doublepost=1445842220,1445839033][/doublepost]şİMDİ GÜNEŞ ÇIKTI DÖŞEMELERİ KALDIRIP ALTLARINA BİR ŞEY KOYUP HAVALANDIRACAĞIM KURUYANA KADAR bu arada tavsiyelerinizi uygulayacağım.

Geri
Üst Alt