Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yagmur sensoru YARDıM

errttann

Kayıtlı Üye
arkadsaslar bugun on cam daki filmimi degiştirdikten sonra donerken yagmur yagıyodu silecekler calıstı yalnız sanki normalden hızlı calısıo gıbıydı. ayarını dusurdum gene bi tuhaflık vardı. oyleden sonra tekrar cıktım bu sefer yagmur yotu hava da acık. ama silecekler kol en altın bir tık ustundeyken kafasına gore bazen calısıyo bazen duruyo. en alta geldiğinde duruyo . ama normalde en altın bir tık ustunde durması gerekmıyormu sensorun acık olması ıcın? ben mi yanlış biliyorum?

Bildiğim kadarıyla otomatik modda hız ayarı yok. sadece hassasiyet ayarı var. yağmur şiddetine göre hızı değişir :eek:key: en altta kapalıdır, bi üstü otomatik... bi üstü normal hızda siler, en üstte de hızlı sildirme:confused:

bazen su damlası bıle gelse kendı kendıne calısıyor ama cam fılmı yaptırmanız ıyıolmamıs

normalde an altın bir üstünde silecekler çalışmaz, cam filmi tetikliyor sizde. [MENTION=25240]arthur[/MENTION] un dediği gibi sensörün olduğu kısmı kestirin...

Kolu sinyal koluyla aynı hizadayken bi tık üste kaldırdığınızda otomatiğe geçiyor. Kolun üstündeki ayarda bende 1 tık sadece. Bazen damlalar varken bile bekliyor sonradan siliyor. Birde yazın çok böcek olunca onları yağmur olarak algılıyor. :D Muhtemelen filmlerden kaynaklı sorun..

arkadaslar sensorun oldugu yerı kestırdım yanı sensorun onunu kapatan birsey yok. servise gittim servis bile anlamıyo ya zaten urfa da bayisi bile yok. bidaha hiçbiyerini elletmicem arabanın burda. bu arada dikkatlice incelediğimde ön camın köşesinde arabanın şase numarasının oldugu kısımda baya bı buharlanma olmuş sonra aklıma geldi bu film takilirken camı içerden ıslatıyolar ya ondan olmustur. eger o bahsettıgım yerı algılıyosa sanırım kuruyunca sorun cozulur. ama eger sadece sensorun oldugu kosedekı kısımdan algılıyo sa ozaman sorun var demektır muhtemelen içerden sensörün içine su kacırmıs olabır. oda sensoru bozmamıstır insallah. yaptıran arkadaslar dikkatetsin.

arkadaslar sensorun oldugu yerı kestırdım yanı sensorun onunu kapatan birsey yok. servise gittim servis bile anlamıyo ya zaten urfa da bayisi bile yok. bidaha hiçbiyerini elletmicem arabanın burda. bu arada dikkatlice incelediğimde ön camın köşesinde arabanın şase numarasının oldugu kısımda baya bı buharlanma olmuş sonra aklıma geldi bu film takilirken camı içerden ıslatıyolar ya ondan olmustur. eger o bahsettıgım yerı algılıyosa sanırım kuruyunca sorun cozulur. ama eger sadece sensorun oldugu kosedekı kısımdan algılıyo sa ozaman sorun var demektır muhtemelen içerden sensörün içine su kacırmıs olabır. oda sensoru bozmamıstır insallah. yaptıran arkadaslar dikkatetsin.
o sensorun ordan algılıyor yagmurun yagdıgını dedıgın gbı cama su sıkarken buyuk ıhtımal sensorede su bulastırmıs olabılır on cama fılm yapılması gereksz bence neden bole bıseye kalkıstınız kı

Geri
Üst Alt