Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yag

saat55

Kayıtlı Üye
2007 seat leona gastrol edge 5.40 full sentedik yag koydurdum daha önce 10.40 vardı farkı ne

Muhtemelen 10-40 eskiden kullandıgınız yağınız yarı sentetikti.
Şimdi tam sentetiğe geçmişsiniz.
5-40 yağ koymanız sıkıntı yaratmaz zira 5 de 10 da yağın kış mevsimindeki viskozitesini temsil eder. Fakat yıllarca 10-40 yarı sentetikten 5-40 yarı sentetik degl de tam sentetik yağa geçmeniz iyi mi kötü mü bilmiyorum. Araç yarı sentetiğe alışmış. Yağda alışkanlık önemli midir bilmiyorum.. .Eski aracımda 10-40 yarı sentetik kullanırdım ustam öyle devam ettirirdi. Pahalı olan tam sentetik olmasına rağmen 10-40tan devam ettiriyordu...

2007 seat leona gastrol edge 5.40 full sentedik yag koydurdum daha önce 10.40 vardı farkı ne
araç kaç binde ? birde ısındığında 10 numaraya kadar incelirken 10/40 ,5/40 ise 5 numaraya kadar incelebilen yağ demektir , yani yağ yakma ihtimali yoksada biraz artabilir varsada biraz daha fazla yakar , onun için motor kaç binde diye merak ettim

araç kaç binde ? birde ısındığında 10 numaraya kadar incelirken 10/40 ,5/40 ise 5 numaraya kadar incelebilen yağ demektir , yani yağ yakma ihtimali yoksada biraz artabilir varsada biraz daha fazla yakar , onun için motor kaç binde diye merak ettim
ilk sayı soğuk hali temsil eder. Sıcak hali temsil eden 2. numaradır. 5-40 da 10-40 da sıcakta aynı etkiyi gösterir yani.

Geri
Üst Alt