Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yağ önerisi? aracım su alıyor yardım?

joeblack

Kayıtlı Üye
mrb arkadaşlar bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.
1- Aracın yağını yeni değiştirdim ama ELF koymuşlar biraz araştırdım Castrol Magnetic 10-40 dediler bazılarıda 5-30 şaşırdım kaldım. aracım 2007 LPG de var. ne dersiniz tekrar değiştirecem hangisi sizce yada ne önerirsiniz.
2- Aracın silecek lastiklerini değiştireyim dedim internetten alsam kendim değiştirebilirmiyim. önereceğiniz bir marka yada site varmı. silecekler kenardaki bölmelerinden çıkarılıp ortada felan durmuyormu nasıl değiştiriliyor.
3- Arabanın şoför tarafından yağmur yağdıgı zaman alttan su almaya başladı tam ayağımın altından ilginç olan etrafına dokundum ıslaklık yok tam alt kısımda nerden alıyor anlamadım varmı böyle bir sorunlar karşılaşan.

1.aracına mobil super fe 5w30 kullan(tam sentetik)değil.

Su alma sebebi,su tahliye kanallarının tıkanmış olmasından kaynaklanabilir..(yaprak v.s)

aracı stop et silecek kolunu bir kere çalıştır ortada duracaktır.onların lastiği 65 cmdir.kolay bulamayabilrsin.çünkü bu ölçüyü kullanan araç çok yok...

sunroof yok dostum 5-30 mu 10-40 mı LPG li olunca 10-40 dediler ama ?

sunroof yok dostum 5-30 mu 10-40 mı LPG li olunca 10-40 dediler ama ?

1.Sakın dinleme 1.6 8V aracın BCS ile başlar motor kodu o motor için 5-30 kullanılır LPG li diye araca konan yağın viskozitesi kafasına göre artmaz :eek:key: tavsiyem castrol dür
2. kapı fitillerini ve ön cam su ızgara altını kontrol ettir..
3. silecekler için aksesuarcılara bak sanırım yeni hondanınkiler uyuyor sizin araca durdurk yere bi dünya para verme servise :eek:key:

Mobil Super 3000 Formula Fe 5W-30 62 TL
Mobil 1 Esp Formula 5W-30 99 TL
Castrol Magnatec 5W-30 68 TL
Castrol Edge 5W-30 FST 89 TL
Arkadaşlar sizce hangi yağı koymalıyım ?
68,00 TL

Geri
Üst Alt