Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ eksiltmesi

carmentillo

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacım var bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Aracım 2005 ibiza 1.4 costa 100hp 3 ay oldu alalı aldığımda yağ bakım zamanı gelmişti onu değiştirirken gördüm yağ eksikti sonra lpg taktırdım yağ değişiminden sonra 1400 km de yarım litre yağ ekledim sonra 1150 km uzun yol yaptım geldim yağ çizgisinin ortasına gelmiş araçta yağ kaçağı yok 79.000 km de lpg yi ben taktırdım kimi araçların kitapçığında 1000 km 1 litre yağ yakabilir yazdığı söyleniyor kimiside bazı yağların eksiltmeyi önlediğini söylüyor mobil s 2000 yağ kullanıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden hepinize teşekkür edrim...

yağ eksiltmeyi önleyen 10w60 yağlardır fakat motor ömrü nerdeyse bitmeye yüz tutmuş araçlar bunları kullanır.sizin aracınız bence oldukça sağlıklı ve yağınızda kaliteli.
konunuzu üyelerimiz kısmından ıbıza kısmına taşıdım,bilginize.

Bence biraz fazla eksiltiyor.Bence ilk fırsatta servise götürmelisiniz.Çünkü km daha çok düşük, bu kadar eksiltmesi anormal.Ben castrol magnatec kullanıyorum.Eski ibizam 2003 modeldi ve 156.000km deydi sattığımda ama bu kadar yağ eksiltmiyordu.

aracın computest sonucunda max performans %90,9 çıktı lpg taktırdığım usta(makina mühendisi) motor çok güzel dedi servise gitmeden burda tecrübe sahibi olan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum

Bizim araçlarda çok fazla yüksek devirlerde kullanma ve arabayı sıkıştırma durumlarında yağ eksiltme gibi bir problemleri oluyor..Bende de daha önce olmuştu...Şimdi okadar yüksek devirlerde kullanmıyorum...

Motoru kurcalatma sakin devirli kullandığında eksiltme oluyor ben hep 1 lt yağ alıyorum extra bagajda duruyor arada ekliyorum 10 bin km de yaklaşık 1 lt kadar eksiliyor

Devirli kullanım fark edebilir haklısınız aracın motorunu kurcalattırmamda bunu farklı bir yağ kullanarak çözebilirmiyim:)

Aynı sıkıntı bendede vardı 5 30 yağ vardı. BBZ motor a bu yağ çok ince geliyor, 10 40 tır bu motorun yağı ben koydum, damla eksiltmedi,
motoru sıkıştırmama rağmen. Hatta şunuda diyim bu yağ eksiltme olayı havalar ısındıktan sonra başlamış olması lazım :)
Tecrübeyle sabittir.

Geri
Üst Alt