Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ eklettim

eksiltiyor işte mpi da tsi da eksiltiyor bu yağı bi sorun yok yani. en kısa sürede castrol yada mobil ile komple değiştirmenizi öneririm

Arabayı nasıl kullandığınıza bağlı ben haftada 2 kez kesinlikle yağları ve suları kontrol ederim
Malum sıkıştırılarak kullanılan her araba yağ yakar
1 gün boyunca full sıkıştırarak kullanmıştım 500ml yağ eksiltmişti
39292_432613250131487_293677073_n.jpg

Aracimda hicbir sıkınti yoktur. Onceki tsi araclarimdada yag eksiltmisti 15.000 km ye gelmeden.

yağ markasıyla yağ eksiltmenin hiç bir mantığı yoktur yeterki spesifikasyonları karşılasın bizim vw cax motorlara bir kod verilmiş 504 ve 507 bu kodları üzerinde yazan her türlü yağlar görevini yapar ama yağ eksiltme ayrı bir iştir...

biz antepte 4 adet tsı leon sıfır kullanıcısı olarak hiç bir arkadaşımızda gram yağ eksiltme sorunu yaşamadık o kadar kontrol da ettik ve farklı yağ markalarda da kullandık ama hiç bir arakadaşımızın aracında yağ eksiltme problemi yaşamadık bundan dolayı sorun var dedim...

Yağ eksiltmemesi imkansız hatta eksitlmiyorsa arabada o zaman problem var demektir
Turbolu her araba illaki yağ eksiltir ister sakin ister hızlı kullanım olsun

Ayrıca km takınayım arkadaslar İstanbul da trafikte saatlerce dur kalk dur kalk araba km yapmıyor ama o yağ çalışıyor devamlı..yağ markadan markaya göre aşınma süreleri ve dayanıklılık bencede
Farkediyor..

Turbolu Ve LPg li araçlar; Ortam Şartları, Yagın Kalitesi ve Kullanım Stiline Göre Yag Eksiltebilir, Eksiltme Normal, Yag Kaçırma Anormaldir..

yag eklemek aynı marka olmadıgı sürece artık kafama yatmıyor zira gecenlerde konusunu acmıştım farklı seylerle yorumlamıstık motor kapagında köpük ve beyazlama conta yakma vs şükürki ögle bi sorun olmadıgı anlasıldı farklı bi yag ilave sonucu en kısa zamanda degiştirmekde fayda var kaliteli adı sanı belli bi yag ile

yag eklemek aynı marka olmadıgı sürece artık kafama yatmıyor zira gecenlerde konusunu acmıştım farklı seylerle yorumlamıstık motor kapagında köpük ve beyazlama conta yakma vs şükürki ögle bi sorun olmadıgı anlasıldı farklı bi yag ilave sonucu en kısa zamanda degiştirmekde fayda var kaliteli adı sanı belli bi yag ile

Conta yaktığını en kolay anlama yolu radyatör suyunun rengidir conta yanınca yağ ile su karışır ve su haznesinde birikir

Geri
Üst Alt