Yağ değişimi | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Yağ değişimi

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında Knight tarafından paylaşıldı.

1. Knight

Knight
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    İlk 2500-3000 km den sonra motorun rahatlaması için yağ değişimi önerenler oldu. Bu konuda bilgisi yada fikri olan varsa ve paylaşırsa çok memnun olurum. Yağ değişiminde hangi marka ve hangi özelliklerde yağ kullanmak lazım?

2. mrtsnr

mrtsnr
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    500
    Ödül Puanları:
    113
    İsterseniz değiştirebilirsiniz aracınıza zararı olmaz. Rodaj döneminde yağ eksiltme yapmış mı ona bakmak önemli. 5000km de rodaj yağını değiştirebilirsiniz.

Haricinde, marka Motul iyidir. Servis castrol önerir ama yağ markası olarak bence Motul ciddi anlamda iyi bir yağdır. Ben 300V performans serisini kullanıyorum. Sizin aracınıza baktım listede göremedim hangisi uyumlu olduğunu.

Edit : " Specific 504 00 507 00 5W-30 " sizin aracınız için tercihleri

3. #ismail

#ismail
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    2.079
    Ödül Puanları:
    113
    değiştirirseniz yağ temizlenmiş olur ama değistirmem dersenizde bir zararı yoktur. Bunu pek dert etmeyin...ben değiştirmedim bir zararını da görmedim. Bence gerek yok ama siz bilirsiniz

4. Duvi

Duvi
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    1.506
    Ödül Puanları:
    113
    2012 ortalarında aldığım aracım 3500 km civarında yağ eksiktmesi yapmıştı ki rodaj döneminde normaldir bu...Servis ekleme yapmayı öneriyor ama değişim yapılırsa daha iyi olacaktır..

Sayfayı Paylaş