Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ bakımı hemen !

Osmandrmus

Kayıtlı Üye
Merhabalar SCW ailesi değerli arkadaşlarım.

Aracım 1.4 DSG ACT Leon FR yağ konusunda baya bi tereddütlerim var sizlerden de her zamanki gibi bilgi almak istedim.

Aracım ilk 10 bin km ye geldiğinde yağ eksiltme durumu olmuştu ve araştırmalarım sonucunda sıfır araçlarda 10 bin km de normal olduğunu ogrenmistim fakat Aracım 15 bin e geldi yağ bakım uyarısı çıktı ve fazla musait olmadığımdan henüz bakıma goturemedim. Araacimin km si 16500 oldu sonra tekrar yağ seviyesini kontrol edin diye uyarı vermeye başladı .
Sizlerden öğrenmek istediğim şu ki bu tür şeyler normal mi ben boşuna mi tereddüt yaşıyorum yoksa motorda herhangi bir sıkıntımı var acaba ? Yağ eksiltme anormal mi yoksa normal mi ? Simdiden yorum ve tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Benim sıfır aldığım aynı aracım 7.000km'de yağ eksiltti ve yağ ekleme uyarısı verdi. Hemen benzinliğe gidip 1lt yağ ile tamamladım.
Kaçak yoksa yağ eksiltme olayı bu motorlarda gayet olağan.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

0 araçlarda genelde belirli bir süre eksiltme olur...1 lt kayıp normal sayılır...araçlar küçük cc de yüksek sıkıştırmaya sahip oldupu için aşırı yüksek devirli kullanımdan da olur...birçok etken var...nçwv grubun tek yağ yakan serisi 1.4 rsi 180 hp. lik polo gt ler di...onlar da CTH kodlarında nekdr düzeltildiysede yine sıkıntı yaşandı...küçük hacimi fazla sıkıltırmaktan da kaynaklı olır genelde...ama yine bi servise göatermekte fayda var...

Merhabalar SCW ailesi değerli arkadaşlarım.

Aracım 1.4 DSG ACT Leon FR yağ konusunda baya bi tereddütlerim var sizlerden de her zamanki gibi bilgi almak istedim.

Aracım ilk 10 bin km ye geldiğinde yağ eksiltme durumu olmuştu ve araştırmalarım sonucunda sıfır araçlarda 10 bin km de normal olduğunu ogrenmistim fakat Aracım 15 bin e geldi yağ bakım uyarısı çıktı ve fazla musait olmadığımdan henüz bakıma goturemedim. Araacimin km si 16500 oldu sonra tekrar yağ seviyesini kontrol edin diye uyarı vermeye başladı .
Sizlerden öğrenmek istediğim şu ki bu tür şeyler normal mi ben boşuna mi tereddüt yaşıyorum yoksa motorda herhangi bir sıkıntımı var acaba ? Yağ eksiltme anormal mi yoksa normal mi ? Simdiden yorum ve tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Aracımı geçen yıl sıfır km aldım. Şuan km 12binde herhangi bir yag yakma , eksiltme vs yaşamadım.araç fr 150 dsg.önümüzdeki ay yıl dolduğu için servis bakımına götüreceğim.

Geri
Üst Alt