Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Yabancı plakalı aracı olanlara müjde!

Konu, 'Sohbet' kısmında cckoc tarafından paylaşıldı.

1. cckoc

cckoc SCW Üyesi

1.121
    1
    38
    Türkiye'de bulunma süreleri 6 aydan 2 yıla çıkartılıyor.

Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının özel araçları ile Türkiye'de bulunma süreleri 6 aydan 2 yıla çıkartılıyor. Henüz çalışma aşamasında olan düzenlemeye göre, yurt dışında yaşayan vatandaşlar, Türkiye'de araçlarını 2 yıla kadar rahatlıkla bırakabilecekler.

Çalışma, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Avrupa Bölge Komitesi Başkanı ve Hollanda Türk İşadamları Derneği (HOTİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Torunogulları'nın yoğun çabaları ve Devlet Bakanı Faruk Çelik'in desteğiyle yürütülüyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Torunoğulları, "6 ay sınırı büyük sıkıntılara neden oluyordu. Sevinerek görüyoruz ki, DEİK Avrupa Bölge Komitesi olarak yoğun çabalarımızın meyvelerini almaya devam ediyoruz. Devlet Bakanı Faruk Çelik, tarafımıza gönderdiği mektupta, yabancı plakalı araçların Türkiye'de kalma sınırının 2 yıla yükseltilmesi yolunda çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Avrupa'da yaşayan Türkler olarak sorunumuzu yerinde müşahede ederek çözüm üreten çok değerli Bakanımız Sayın Faruk Çelik beyefendiye teşekkürü borç biliyoruz" dedi.
    Torunoğulları, yabancı plakalı araçların Türkiye'de kalma sınırının 2 yıla yükseltildiği zaman, gurbetçi vatandaşların Türkiye'de daha rahat hareket etme özgürlüğüne kavuşacağını sözlerine ekledi.

CHA

http://ekonomi.haberturk.com/ekonomi/haber/570513-yabanci-plakali-araci-olanlara-mujde

Artık Bulgaristandan araba alırız:)

2. patrıot

patrıot SCW Üyesi

2.839
    290
    83
    yasa cıksın ben hemen getırtıyorum bır para tutmuyor zaten kesın yasalassın yeterlı

3. cckoc

cckoc SCW Üyesi

1.121
    1
    38
    Bu işe muhtemelen ben de girerim. Az canımızı yakmadılar vergilerle.

4. patrıot

patrıot SCW Üyesi

2.839
    290
    83
    ben telefonu ettım bıle bır baksınlar ıstedıgıme

5. plajhavlusu

plajhavlusu SCW Üyesi

3.140
    205
    63
    bu arada yabancı plaka aracları sadece sahıplerı kullanabılıyor

6. eengineer

eengineer SCW Üyesi

579
    114
    43
    bak işte bunu söylemicektin :):)

7. bammbamm83

bammbamm83 SCW Üyesi

238
    0
    16
    Diyelim bu yasa çıktı ve trafikte pek çok yabancı plakalı araç görülmeye başladı diyelim. Bunun önünü kesmek için bir şeyler yapmaya çalışmazlar mı? Örneğin, araç sahibinin aracın getirildiği ülkeden vatandaşlığı olması ön şartı koşabilirler. Ruhsat yurt dışında yaşayan bir tanıdık üzerine kayıtlı olursa olabilir belki, ama o da ne kadar güvenilir olur?
    Açıkcası bilmediğimden soruyorum, nasıl yürüor bu işler? Yurt dışından araç getirmek kolay bir iş mi?
    Eğer öyleyse hepimiz satalım burda 1.6, 1.4TSI Leonları getirelim FR'ları Cupra'ları cebimizede para kalsın hatta. Yurt dışı ikinci elde baya komik rakamlara ne araçlar var :D

8. bammbamm83

bammbamm83 SCW Üyesi

238
    0
    16
    Ben yazana kadar sorumun cevabı verilmiş zaten :D :D
    O zaman bu çift vatandaşlığı olanların işine yarar sadece.

9. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    +1..

10. GRKMSRGL

GRKMSRGL SCW Üyesi

5.241
    306
    83
    yabancı plakalı arabayı sadece sahipleri kullanıyor diye birşey yok ben dayımın arabasıyla radardan ceza yedim eğer sadece sahipleri kullanıyor olsaydı bana o yüzden de ceza kesmeleri gerekirdi...

Sayfayı Paylaş