Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yaşam boyu tek plaka Uygulaması...

bence kişiye tek plaka değil araca tek plaka uygulaması yapılmalı.yani araç ne plaka ile trafiğ çıkarsa o plaka devam etmeli.

Evet bencede bu çok mantıklı Yunus..Ancak burada amaç vergi almak olucak..Yani sen arabanı satsanda,plakan olduğu için vergi isteyecekler gibi geliyo bana..İşin ucunda para olmasa aslında senin dediğin daha mantıklı..:)

yahu ne gerek var..
evdeyken de plaka versinler öyle dolaşalım o zaman.. :D :D

salona geçerken OGS falan.. :D :D

yahu ne gerek var..
evdeyken de plaka versinler öyle dolaşalım o zaman.. :D :D

salona geçerken OGS falan.. :D :D

geçen adanadayken amcamın eski fotoğraflarını falan kurcaladm. onların arasında eski bisikletinin ruhsatı ve plakası vardı düşün bisiklete bile ruhsat ve plaka verilmiş zamanında :)

---------- Post added at 22:40 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

Evet bencede bu çok mantıklı Yunus..Ancak burada amaç vergi almak olucak..Yani sen arabanı satsanda,plakan olduğu için vergi isteyecekler gibi geliyo bana..İşin ucunda para olmasa aslında senin dediğin daha mantıklı..:)

benim duyduğm söylentiler bu şekildydi :S ama kişiye özel olması durumu çok zorluk çıkartır. en basitinden ben kişi olarak almıyorum mesela şirket oalrak alıyorum ve birden fazla araç aynı şirkete giriyor şimdi ben her araca alacağım plakayı şirketin işleri boyunca üzerindemi tutacam.mesela 2 senede bir sıfır araç alıyruz sürekli yenmi plaka alıp bir sürü paramı ödücez :mad:

bisiklete ruhsat iyimişş.. :)

kulaga hoş geliyo ama. alım satımlar dahada zorlasır boyle bi durumda. en ufak bi hatada işler sarpa sarar.

geçen adanadayken amcamın eski fotoğraflarını falan kurcaladm. onların arasında eski bisikletinin ruhsatı ve plakası vardı düşün bisiklete bile ruhsat ve plaka verilmiş zamanında :)

---------- Post added at 22:40 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

benim duyduğm söylentiler bu şekildydi :S ama kişiye özel olması durumu çok zorluk çıkartır. en basitinden ben kişi olarak almıyorum mesela şirket oalrak alıyorum ve birden fazla araç aynı şirkete giriyor şimdi ben her araca alacağım plakayı şirketin işleri boyunca üzerindemi tutacam.mesela 2 senede bir sıfır araç alıyruz sürekli yenmi plaka alıp bir sürü paramı ödücez :mad:

hayır neden 2 senede bir plaka alasın. Sattıgın arabanın plakası sende kalıcak. yeni aldığın araca elindeki plakayı koyucaksın.

Ayrıca zaten araçlar şehir değiştirmediği sürece hurdaya çıkana kadar üstündeki plaka sabit kalıyor..

en iyisi kaçak sigara abi..
velakin artık bi kuruş vergi vermem en azından sigara konusunda..

Öyle bi imkanım olsa toplu alım yaparım inanki varsa kanal ögrenmek isterim yigitcigim ama kacak sigaradan bahsin sarma sigara degildir umarım o iş baya pis cunki...

oldu olucak anlaşmayıda burda yapın, böyle muhabbetlere girmeyin burda arkadaşlar, bazı merciler şaka yaptığınızı anlamayabilir.

Geri
Üst Alt