Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yaşam boyu tek plaka Uygulaması...

iyi yönleri de var kötü yönleride. şimdi arabamız var tamam ama yarın birgün arabamız olmazsa bu plakaya ait vergilendirmede başımıza neler gelecek acaba.

çok yakında devlet gelip kardeşim sen devletimizin havasını soluyorsun toprağımıızı kirletiyorsun diye bir vergilendirme gelirse süpriz olmayacak paşa paşa bayılacaz...

abi o öyle olmaz bence büyük ihtimalle plakayı geri iadeside olacaktır.

Biraz önce haberlerde konusu geçti,gördüm bende..Peki ileride plakayı özel almaya kalksak,senin şu an plakan var deyip vermeme gibi bişey olurmu acaba..Nasıl işliycek bu sistem merak ediyorum...:)

ben sıkılırım ya hayat boyu aynı plakadan..
velakin bu durumda araban olmasa bile plakan var diye vergi vermek durumunda kalıcaz sanki..

Bence saçma bir uygulama. oldu olacak plaka yerine tc kimlik numarasıyla gezelim. Herşeyimizi ona endeksledik nede olsa (vergi numarası, ssk numarası vb.) Anlaşılan yeni bir gelir kaynağı daha buldular.
Muhtemelen plaka iade olmıcak ama, mesela arabanı sattın o plaka sende rezerveli olacak sen ikinci elde alsan sıfırda alsan zaten plakan hazır olmuş olacak.

Kesin vergi almak için üretilen bahanelerden biridir bıktık bu vergilerden yakalanmıyacagımı bilsem vergi kaçırırdım...

bana uyar bu iş zaten bu plakayı alana kadar akla karayı seçtim.mezara kadar kabulüm valla

walla değiştirmek gerek aracı 06 SMR 06 için:D

Kesin vergi almak için üretilen bahanelerden biridir bıktık bu vergilerden yakalanmıyacagımı bilsem vergi kaçırırdım...

en iyisi kaçak sigara abi..
velakin artık bi kuruş vergi vermem en azından sigara konusunda..

bence kişiye tek plaka değil araca tek plaka uygulaması yapılmalı.yani araç ne plaka ile trafiğ çıkarsa o plaka devam etmeli.

Geri
Üst Alt