Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yağa su karışmış gibi bişey olmuş

Yağ a su karıştıgına nasıl kanaat verdiniz.

abi motor kapagın agzı köpüklemiş bide yag ilk koydurdugum gibi degil bozulmuş gibi daha koyu ve köpüklü gibi yoldan gelince bide baya ısınmış motor kapagının yag koydugumuz kısmından hafıf bi buhar gibi cıkıyodu yarın baktıracam servise

bide başka bi arkadasın konusuna yazmısınya taşıyomu taşmıyomu die abi su kapagını gevsetince tasar gibi yaptı kapattım calışmasında veya duman atma gibi bi sorunda yok
kapakta köpürme ve yag bozulmuş gibi sulu bişey

kazım geçmiş olsun bir kontrol ettir ne olur ne olmaz

abi hepsinde aynı olurmu bilmiyorum ama benim skoda forman vardı onda da aynı olay olmuş sanayiye çektim conta eskimiş değişecek dedi contayı değişmiştim ben

:) bişi kaçırıosunuz :) yağa su karışıyorsa suyada yağ karışması gerekmezmi? yağ kapağında sabunsu tabaka ve bunun üzerinde su damlaları olması wv grubu araçlarında olağan karşılanıyor. kısa mesafe gidip durmalara yoruluyor.burda önemli olan suyunuda kontrol etmen bence... su temizse büyük ihtimalle bi sorun yok... o köpük ve su damlaları sitedeki araçların %50 sinde olsa gerek... tabi kontrol ettirmekte fayda var... mesela su eksiltiyormu arac? yada yağ çubuğunu çektiğinde yağ fazlalaşıyormu?..

:) bişi kaçırıosunuz :) yağa su karışıyorsa suyada yağ karışması gerekmezmi? yağ kapağında sabunsu tabaka ve bunun üzerinde su damlaları olması wv grubu araçlarında olağan karşılanıyor. kısa mesafe gidip durmalara yoruluyor.burda önemli olan suyunuda kontrol etmen bence... su temizse büyük ihtimalle bi sorun yok... o köpük ve su damlaları sitedeki araçların P sinde olsa gerek... tabi kontrol ettirmekte fayda var... mesela su eksiltiyormu arac? yada yağ çubuğunu çektiğinde yağ fazlalaşıyormu?..
su temiz ve tam yagda fazla gibi biraz normalden ama motor sıcakken baktım ondardır belkide yani kısa mesafede degil ama biraz uzun yoldan geldi ve belkide devirsiz sıkıştırdıysa babam köpürme ondanmıdır yani
tarık

kazım geçmiş olsun inşallah sorun yağdan çıkarda uğraşmazsın ama yağa su karıştıysa araya bir şeyler sıkışmış demektir. inşallah conta ile kurtarırsın. yol yardımın felan var ise arabayı çalıştırma bile çağır çekiciyi götür servisine

evet saniden haber geldi cok şükür ki conta ve catlak felan yok yag eksilince babam servisete koyulan castrolun üstüne başka yag ilave etmiş oda uyusmadıgı için yagda köpük ve dahada koyu olmasına sebeb olmuş yag özelligini koruyo dedi biraz daha bin ögle degiselim dedi yag kartına bakmış kapaktaki köpürme olur normal dedi yag koyarkende agız kısmına bılaştırmışınız oda motorun sıcagı ile birazdaha fazla köpürmesine neden olmuş dedi biraz fazla başmısınız sıkıştırmışın arabayı motor yag kısmandan cıkan buhara o sepepmiş yazlık bakıma girince filtreler le hepsini bi konrol ederiz yazın sorunsuz binersin dedi soguk su içmekten kurtulum motorun üstüne çokşükürki korkulan degilmiş :)

Geri
Üst Alt