Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yağ yakma yardım lütfen..

magnetic

Kayıtlı Üye
arkadaşlar ekim 15 de 2004 cordoba 1.4 100 hp lik bir araç aldım. km 103binde idi 1 hafta sonra triger değiştirirken yağınıda değiştirdim mobil1 4 litre yağ kondu. 1 ay önce ise dik rampada araç kalkmamasından dolayı sanayide çözüm ararken 1 lt yağ takviyesi oldu fakat araca canım sıkıldığı için hangi marka nasıl bir yağ kondu bilmiyorum. ( rampada kalkmaması bobinlerden imiş) dün ise baktım yağ eksitmş (108 bin km) ilkim otoya gittim. 2 litre civarında yağ eksiltmiş bu arada castrol magnetic koydular. motoru açacagız en az 850 tl segmanlar olursa 1500 motor yapmaya gider se 2500 masrafı var dediler... sorularım şu yağ tankı 5 litre ise başta zaten 1 litre eksikti. sonrasın da koyulan açık yağ ise o yapmış olabilirmi . şimdi ise 3 farklı yağ var. en güzeli boşaltıp yeniden iyi bir yağmı koymak gerekir. tabi buna bakarken de arıza var ise büyütürmüyüm. kafam karışık ilginizden dolayı teşekkür ederim.

geçmiş olsun..aracına deneme amaçlı 10w60 sentetik yağ doldurup denermisin

öncelikle geçmiş olsun, eğer aracınız gerçekten yağı fazla yakıyorsa motor yarımdır gitmek üzeredir...segman la kurtarılabilir...
ama ben bir de yağ değişiminden sonra konulan bor power öneriyorum.
özellikle bor power gibi yağ katkılarının segman boşluklarını doldurduğunu duymuştum belki faydası olabilir,
en azından 1000-2000 tl yerine 55 tl ile kurtarabilirseniz ne ala...

geçmiş olsun..aracına deneme amaçlı 10w60 sentetik yağ doldurup denermisin

cezmi abi mobil 1 mi deneyim eğer motorda bir sıkıntı varsa bu deneme zamanı arızanın boyutunu büyütürmü abi

eğer yağ tankı 5 lt ise zaten yağ yakmıyordu. 2. yağ yaptı diye düşünüyorum

ilginden dolayı teşekkürler cezmi abi

öncelikle geçmiş olsun, eğer aracınız gerçekten yağı fazla yakıyorsa motor yarımdır gitmek üzeredir...segman la kurtarılabilir...
ama ben bir de yağ değişiminden sonra konulan bor power öneriyorum.
özellikle bor power gibi yağ katkılarının segman boşluklarını doldurduğunu duymuştum belki faydası olabilir,
en azından 1000-2000 tl yerine 55 tl ile kurtarabilirseniz ne ala...

feridun ilginden dolayı teşekkürler.

mobil 1 de katkı maddesi kullanmayın diye yazıyordu o yüzden düşünmedim. birde ben bu aracı alırken en az 4-5 yıl kullanmak için aldım. bor kısa vadeli bir çözümmü olur...:)

cezmi abi mobil 1 mi deneyim eğer motorda bir sıkıntı varsa bu deneme zamanı arızanın boyutunu büyütürmü abi

eğer yağ tankı 5 lt ise zaten yağ yakmıyordu. 2. yağ yaptı diye düşünüyorum

ilginden dolayı teşekkürler cezmi abi
özgürüm aracın yağ yakmıyorda sadece eksiltiryormu?
birde Mobil1 hangisini kullanıyorsun

feridun ilginden dolayı teşekkürler.

mobil 1 de katkı maddesi kullanmayın diye yazıyordu o yüzden düşünmedim. birde ben bu aracı alırken en az 4-5 yıl kullanmak için aldım. bor kısa vadeli bir çözümmü olur...:)
yanılmıyorsam şimdi bütün marka yağların üzerinde katkı kullanmayın diyorlar..
ama bahsettiğim bor power zaten sıfır ve yeni rektefiyeli araçlara kullanmayın yani en az 80 100bin km civarında araçlara tavsiye ediyorlar ve katkının etkisinin en az 60 bin km süreceği anlatılıyor bence kesinlikle kullanın...
aracınız yağ yakmasa bile 100 bin km li bir motora, segman piston boşluklarına silikon gibi yapışıp faydası olacağını düşünüyorum...

Geri
Üst Alt