Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yağ yakma yardım lütfen..

Bor power denılen malzeme işe yaramış olsaydı bugün kimse arabasına segman attırmazdı.1.4 16v 100hp lerin normale göre fazla yağ eksilttiği bilinen bir şey.Hatta daha önce de konusu geçmişti forumda.5-30 normalde ince bir yağdır ama performans konusunda iyidir.Cezmi abinin de dediği gibi 10-60 koyabilirsin.Performans adına 5-30 dan daha geride kalır ama daha az yağ eksiltirsin

can ben yağ yakma dediğim için cezmi abi 10-60 dene dedi olay aslında eksiltme ben başta yanlış aktardım. sonrasında cezmi abi 5-30 koyabilirsin dedi şu 5-30 kullandım..

can ben yağ yakma dediğim için cezmi abi 10-60 dene dedi olay aslında eksiltme ben başta yanlış aktardım. sonrasında cezmi abi 5-30 koyabilirsin dedi şu 5-30 kullandım..

Eksıltme ıcın de kalınlastırırsan yagı normale gore daha az eksıltırsın.

bende de 1.4 100 hp cordoba var ve yağ eksiltme söz konusu
araç aldığımda 48.000 km'deydi (01.07.2011) şu anda 75.000 km'de (yani motor yeni sayılır)
miktara gelince tam olarak ölçememiş olmakla beraber tahminen 10.000 km'de 3 litre civarında
bu husus, kafama takıldığı için kompresyonlarını ölçtürdüm ve değerler normal çıktı
yetkili servisten bu eksiltmenin normal olduğu ve kafama takmamam gerektiği söylendi
Şu anda maksimum ekonomik kullanıyorum (herhangi bir sıkıştırma durumu söz konusu değil)
Bir de LPG'li olduğu için bir miktar daha fazla eksiltme söz konusu olabiliyormuş
Servisin dediğine göre sadece eksilen yağı ekleyerek 300.000 km sorunsuz binen müşterileri varmış
Bakalım, umarım herhangi bir sorun olmadan o km'leri görebilirim.
Bu arada bir de 1999 hyundai accent'im var (şu anda eşim kullanıyor), 250.000 km'de, motora anahtar değmedi, LPG sıralı sistem değil, normal, ve yağ çubuğunun yerini sorsalar bilmem.
10.000 km bakımlarına gidiyorum sadece ve bir çay bardağı kadar eksiltme olmuyor.
Ayrıca LPG'de devir kesici devreye giremediği için 2. ve 3. viteslerde 7.000 devire getirdiğim çok olmuştur.
Cordoba'yı bu kadar sevmesem sanırım derhal satardım, çünkü 3000 km'de 1 litre eksiltmesi ürkütücü bence.

10-60 mobil1 yağ kullan ben 100 bin de koydurdum ilk kez deniyorum su an 107bin de 1 lt eksitmemiş tir bile belki 500 gr kadar motor sesinde de bariz azalma oldu gözlemliyorum sürekli

10-60 mobil1 yağ kullan ben 100 bin de koydurdum ilk kez deniyorum su an 107bin de 1 lt eksitmemiş tir bile belki 500 gr kadar motor sesinde de bariz azalma oldu gözlemliyorum sürekli

bilgi için teşekkür ederim
senin araç da 1.4 100 bg olan modeldir herhalde
benim koyduğum yağ Castrol - Magnatec Professional - OE 5W-40 imiş
photo.jpg

dolayısıyla önerdiğin 10-60 yağ koyulması halinde eksiltme sorunu bir hayli azalacak o halde
peki bu 10-60 yağın motora herhangi bir zararı var mı?

Ekli dosyalar

• photo.jpg
    photo.jpg
    79.7 KB · Görüntüleme: 7
bilgi için teşekkür ederim
senin araç da 1.4 100 bg olan modeldir herhalde
benim koyduğum yağ Castrol - Magnatec Professional - OE 5W-40 imiş
Ekli dosyayı görüntüle 7194

dolayısıyla önerdiğin 10-60 yağ koyulması halinde eksiltme sorunu bir hayli azalacak o halde
peki bu 10-60 yağın motora herhangi bir zararı var mı?

ewet 100bg. motora bi zararı yok extra koruma sağlıyor ve yağ eksilten araçlara uygulanıyor bildiğim kadarıyla

Geri
Üst Alt