Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ lambası!

raider

Kayıtlı Üye
Selamunaleykum herkese hayırlı forumlar. Dün 2007 model cordoba 1.4 tdi aldım. Ustaya gösterdik hiç bir sıkıntısı yok dedi km 65binde. Bugün biraz ş.içinde gezdim birazda fazla oldu sanırım arabanın sigortasını falan yaptırdım iş yerine dönüyordum birden yağ lambası yandı hemen motoru stop ettim. Kaputu açtım yağ koyma yerinin kenarları yağlanmış aşağıda motor muhafazası gibi bir şey var o da yağlanmış turboya bağlı plastik hortumun bağlantısında biraz yağlanma vardı. Yağ çubuğuna baktım çok az yağ var. Sonra bir daha arabayı çalıştırdım yağ lambası yanmadı motor sorunsuz çalışıyordu sanayiye gittim ustaya gösterdim. yağ ekleyip dedi bir kaç gün kontrol et eksilme varsa motor yağı değişecek dedi motor da hiç bir sorun yok dedi. Görüşlerinizi bekliyorum.

Yağ kapağını gevşek bırakmış olabilirmi kontrol eden usta daha önce buna benzer bir durum fiat araçta başımıza geldi bizim de yağ kapağını tam yerine oturtamamış çırak şehir içinde gezdik falan baya bir trafik çektik yağ lambası yandı sonra stop edip baktık motorun üstü falan hep yağ olmuş eksiltmiş bir sürü yağda ekledik devam ettik ustaya kadar birşey yok temizletin sonra kontrol edin dedi bize de ama bir daha olmadı öyle bir sorun. Umarım senin sorununda bunun gibi bir şeydir.

Bende böyle bir durumdan şüphelendim aracı kontrol ederken öyle bir sıkıntı yoktu tabi kimse suçunuda kabul etmez bakalım üç beş gün kontrol edem yağını sonrası Allah büyüktür :D

Arabaya daha alışamadım bazı sorularımın cevaplarını forumda buldum ancak bazılarını bulamadım sizlere sormak istiyorum inşallah rahatsız etmem.
1. motor çalışırken kapıyı açınca tepe lambası yanıp hemen geri sönüyor.
2. Tepe lambasının önünde büyük bir ızgara var ne işe yarıyor.
3. Camları kumandadan kapatabilir miyiz?
4. TDİ motor nasıl kullanılmalı?
Hepinize şimdiden çok teşekkür ederim.

Benimde bugün 1.4 tdi ibiza yağ ışığı yandı hemen dursun ustaya götürdüm yağ eksiltmiş heryere yağ sıçramış motoru temizlettik yağ koyduk falan sonra bir baktık radyatör suyunun içine yağ karışmış conta yaktık heralde arabayı servise götürdüm bıraktım yarın neler olucak bakalım

Benimde bugün 1.4 tdi ibiza yağ ışığı yandı hemen dursun ustaya götürdüm yağ eksiltmiş heryere yağ sıçramış motoru temizlettik yağ koyduk falan sonra bir baktık radyatör suyunun içine yağ karışmış conta yaktık heralde arabayı servise götürdüm bıraktım yarın neler olucak bakalım
yaa senin üstünde bi uğursuzluk var kardeşim.. bi okut falan kendini kurşun döktür... nedir bu.... o_O:confused::D:D
geçmiş olsun tekrar...

Geçmiş olsun, çok masaraf çıkarmaz inşallah

Arabaya daha alışamadım bazı sorularımın cevaplarını forumda buldum ancak bazılarını bulamadım sizlere sormak istiyorum inşallah rahatsız etmem.
1. motor çalışırken kapıyı açınca tepe lambası yanıp hemen geri sönüyor.
2. Tepe lambasının önünde büyük bir ızgara var ne işe yarıyor.
3. Camları kumandadan kapatabilir miyiz?
4. TDİ motor nasıl kullanılmalı?
Hepinize şimdiden çok teşekkür ederim.
1- kapı kilidindendir, temizleme ve yağlama yapan spreylerden sıkmayı deneyin, düzelir yada swiç değişecek, kroniktir.
2- genelde arkası boştur, tavan lambasının arka boşluğu
3- anahtarı kapı kilitleme yönünde çevirip tutun 4 cam kapanır, açma yönünde tutarsanız:)
4- 1800-2200 arası güzeldir, 2700 gibi vites değişirse ivme kaybetmez, soğukken motoru zorlamayın, dizellerin genel kuralı ilk çalıştırmadan sonra ve motoru susturmadan önce 15-20 sn rolanti şart. Bakımları yağ kontrolü aksatılmamalı vs.

Cevabınız için teşekkürler Cordoba 34.

Geri
Üst Alt