Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ lambası bir süre yandı!

smz

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu akşam aracımı çalıştırıp yokuş aşağı boşta iniyordum. Vitesten inmek için 1. vitese atayım dedim. Vitesi attıktan sonra araç sanırım 15-20 metre gittikten sonra yağ ikaz lambası yandı. Kenara çektim, durdum, ayağım frende idi ama tutmaz oldu bir an kayıyordu, sonra el frenine yapıştım. Ardından tekrar 2 kez falan marş bastım. Araç çalıştı bu sefer herhangi bir sorun yoktu, lamba yanmıyordu. Araç daha 1500 km olmadı. Sizce bu ne olaydı? Ciddi bir sorun mudur? Ne yapmak lazım?

Herşeyden önce yağ seviyesini kontrol ettinizmi?

Bence hemen servise git abi sanırım yağlama işlemi ile ilgili bir sıkıntı olmus araçta yeni ciddi bir sıkıntı yada değil en azından için rahatlar ama sert ol bence servislere yoksa iş yapmıyorlar :) Ben bu yüzden basında bekliyorum

Yağ seviyesini kontrol etmedim. Ama şimdi yağ ışığı yanmıyor. Pazar günü servis açık olmaz dimi yaw! :S

Yağ seviyesini kontrol etmedim. Ama şimdi yağ ışığı yanmıyor. Pazar günü servis açık olmaz dimi yaw! :S

Yağ ışığı 2 nedenden yanar. 1.cisi yağ basıncı olması gerekenden düşüktür. 2. yağ seviyesi normalin altındadır. Yarın ilk işiniz yağ seviyesini kontrol edin. Onda sorun yoksa muhtemelen anlık olarak yağ basıncında problem olmuş olabilir. Pazartesi servise gidin arıza kaydına baksınlar.

aracın yeni olduğundan dolayı motorda yağ eksiltme olabilir.büyük ihtimalle yağ seviyeside eksik olduğundan yokuş aşağı inerken eğimden dolayı sensör yağı algılamadığından ikaz verdi.ilk bakıma kadar yağ eksiltme araçta olabilir.buna dikkat etmek senın görevin

Benim anladığım, motorunuz stop etmiş, fren de bu yüzden şişmiş/tutmamış, zaten sonra marşa bastım diyorsunuz? Stop edince de normal olarak yağ lambası yanmış, nasıl ki yarım kontak yapınca da yanarsa.....

evet frenin tutmama olayı motoru susturduktan sonra oldu. ama yağ ikaz lambası hareket halinde iken yanmıştı.

çok normal zaten herhangi birşey yokki.. Benim evimin önü dik biraz benzinim az olunca çalışmıyor haliyle arabayı boşa alıp 20 m gibi geriye sallandırıyorum düz zemine gelip çalıştırmak için benzin arkada kalınca çalışmıyorda. Kontajı açıp salıyorum ama asla fren tutmuyor zaten şişiyor el freniyle yavaş yavaş iniyorum.. yağlanma olmayınca arıza lambasını yaktı çok normaldir sıkıntı yok yani..

çok normal zaten herhangi birşey yokki.. Benim evimin önü dik biraz benzinim az olunca çalışmıyor haliyle arabayı boşa alıp 20 m gibi geriye sallandırıyorum düz zemine gelip çalıştırmak için benzin arkada kalınca çalışmıyorda. Kontajı açıp salıyorum ama asla fren tutmuyor zaten şişiyor el freniyle yavaş yavaş iniyorum.. yağlanma olmayınca arıza lambasını yaktı çok normaldir sıkıntı yok yani..

PATRON bu cevabınla yüreğime su serptin. Eyvallah, ama bi servise gitmekte fayda var değil mi? Yağ eksiltme gibi bir şey söz konusu ise yağ eklemeyi ben yapmam sanırım değil mi garanti kapsamında olduğu için servisin mi yapması gerekiyor?

Geri
Üst Alt